Новини компаній
19:10, 19 жовтня 2022 р.

Біопсія молочної залози

Новини компаній

Біопсія молочної залози – діагностична процедура, суть якої полягає у заборі невеликих фрагментів тканин для виявлення злоякісних новоутворень на ранній стадії розвитку. Біоптат направляють до лабораторії для детального дослідження. Цей метод є єдиним дієвим способом з високою ймовірністю виключити або підтвердити наявність раку грудей.

Показання до проведення процедури

Біопсію молочної залози проводять за наявності таких показань, як:

  • наявність ущільнень у грудях;
  • зміна форми молочної залози чи соска;
  • зміна кольору шкіри молочних залоз, поява ділянок лущення чи виявлень;
  • нетипові виділення із соска.

Наявні патологічні ділянки, виявлені на УЗД, мамографії чи МРТ, також є показанням щодо біопсії.

Види біопсії

Біопсію молочної залози проводять одним із способів. Їх 3. Це:

1. Тонкоголковааспіраційна біопсія. Це щадна та найменш травматична маніпуляція. Суть процедури полягає в наступному: під контролем УЗД виконується прокол шкіри шприцом та подальший забір матеріалу. Біопсія займає кілька хвилин. Після цього отриманий матеріал направляють до лабораторії для дослідження. Тонкоголкова біопсія показана при кістах молочної залози – порожнинах, наповнених рідиною. Після аспірації рідини стінки кісти злипаються самостійно і оболонка кісти зсихається.

2. Трепанобіопсія. Для цієї маніпуляції використовують голку великого діаметра з ріжучим краєм. Завдяки цьому можна отримати «стовпчик» тканин молочної залози. Процедура, як і тонкоголкова аспіраційна біопсія, проводиться під контролем УЗД.

3. Хірургічна біопсія. Це своєрідна міні-операція, що виконується під місцевою анестезією. Для отримання ділянки тканини виконують невеликий розріз шкіри.

Отриманий у результаті проведення біопсії матеріал піддають морфологічному дослідженню. Якщо за результатами дослідження було виявлено злоякісну пухлину, додатково проводять імуногістохімічне дослідження для визначення форми раку.

Біопсія – безпечна для здоров'я процедура, що дозволяє своєчасно виявити злоякісні пухлини. При проведенні маніпуляції з анестезією дискомфорт та болючі відчуття мінімальні.

Як підготуватись до біопсії молочної залози?

Пацієнткам, яким призначено процедуру біопсії молочної залози, рекомендують обстеження, яке включає:

  • біохімічний та клінічний аналіз крові;
  • аналіз сечі;
  • УЗД молочних залоз або мамографія;
  • визначення рівня гормону ХГЛ.

Підготовка до процедури не потребує особливих зусиль. Достатньо дотримуватись деяких рекомендацій, завдяки яким дискомфорт, завданий дослідженням, буде мінімальним.

Перед біопсією рекомендується:

  • за кілька днів припинити прийом антикоагулянтів та аспірину, здатних посилити кровотечу;
  • у день проведення маніпуляції прийняти душ та відмовитися від використання дезодоранту;
  • за дві доби до біопсії відмовитись від вживання спиртного.

При призначенні біопсії пацієнтка повинна повідомити лікаря про ймовірні алергічні реакції, наявність кардіостимулятора.

Відновлення після процедури

Після проведення біопсії молочної залози потрібно дотримуватись певних правил, щоб уникнути ускладнень.

Душ чи ванну можна прийняти лише через добу після біопсії. Якщо на місце проколу накладали спеціальний стерильний пластир, його можна знімати. Після гігієнічних процедур рекомендується промокнути насухо рушником.

Якщо після проколу шкіри утворився синець або набряк, до цієї ділянки можна прикладати пакет з льодом на 10-15 хвилин кілька разів на день. У жодному разі не можна допускати контакту льоду, не обгорнутого тканиною або пакетом, зі шкірою.

Після виконання біопсії рекомендується носити бюстгальтер, який добре підтримує ділянку проколу. Він не повинен бути занадто тісним, здавлюючим.

Протягом трьох днів після біопсії не можна піднімати тяжкості, займатися фізичними вправами, а також бігом. Після біопсії слід уважно стежити за станом молочної залози, з якої брали біоптат.

Для отримання детальної інформації та попереднього запису на консультацію до лікаря мамолога звертайтесь за номером 068 752 52 52 чи 0352 52 52 52.

Біопсія молочної залози, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини оксфорд медікал #оксфорд медікал тернопіль #біопсія молочної залози
Оголошення
live comments feed...