• Головна
  • Війна та відсутність сну. Як впливають на нас новини? Розповість лікар невролог, психотерапевт в Оксфорд Медікал
Новини компаній
12:31, 8 лютого 2023 р.

Війна та відсутність сну. Як впливають на нас новини? Розповість лікар невролог, психотерапевт в Оксфорд Медікал

Новини компаній
Війна та відсутність сну. Як впливають на нас новини? Розповість лікар невролог, психотерапевт в Оксфорд Медікал

Практично кожен другий  українець в теперішній час стикається з проблемою порушення режиму сну. Війна викликає у всіх найгірші відчуття:стрес ,нервове напруження, розпач, тривогу, все це може впливає на роботу вашого тіла. Стрес часто впливає на сон, а він безпосередньо впливає на те, як ми живемо. Нестача сну може навіть посилити ваш стрес.

ЩО НЕ ДАЄ ВАМ ЗАСНУТИ?

Якщо ви відчуваєте стрес, можливо, ви не зможете поринути у глибокий сон – період сну, коли тіло відновлюється. Почуття занепокоєння також змушує вас прокидатися протягом усієї ночі. Якщо ви перебуваєте в стані стресу, то можете менше спати і в принципі менш ефективно, ніж потрібно.

Присутність стресу підвищує рівень кортизолу, гормону, який стимулює увагу та пильність, підвищуючи частоту серцевих скорочень та кров'яний тиск. Як правило,  цей рівень падає у вечірні години, що є одним із елементів природної підготовки організму до сну. Високий рівень кортизолу в нічний час перешкоджає вивільненню мелатоніну, гормону, необхідного для регуляції циклів сну та неспання.Це може бути як порушення засинання, складнощі у підтриманні сну, часті нічні пробудження.

ХРОНІЧНЕ БЕЗСОННЯ

Дуже часто через брак якісного сну людина почувається втомленою,  роздратованою, знесиленою, відмічає погіршення роботи пам'яті та зниження концентрації уваги, надмірну агресивність.Людям, які страждають безсонням важливим є вчасне звернення до спеціаліста, адже знижується якість життя та ефективне функціонування, паралельно приєднуються супутні психічні проблеми. Відповідно безсоння у нас буває гострим, якщо триває до 1 місяця.

Госте безсоння, виникає під впливом стресової реакції, психологічної травми, часто воно минає самостійно без додаткового лікування.Хронічне безсоння триває понад місяць та часто є як наслідок інших соматичних та психічних порушень.Говорячи про психічні порушення, найчастіше на фонітривожного, депресивного, посттравматичного таінших розладів.Говорячи про лікування - варто згадати, що важливим є налагодження гігієни сну!

Потрібно уникати таких речей:

  • фізичних навантажень у вечірні години;

  • обмежити кофеїн та куріння;

  • не переїдати у вечірній час;

  • виключити денний сон;

  • відкласти усі гаджети за 1 год до сну;

  • обмежити або виключити надлишкові звукові та світлові подазники у вечірні години.    

ЛІКУВАННЯ ГОСТРОГО БЕЗСОННЯ

У лікуванні гострого безсоння можуть застосовуватись гіпнотики ( z-препарати), бензодіазепіни короткої та середньої дії.У лікуванні хронічного безсоння важливим є лікуванняперш за все основного захворювання, не вийде нелікуючи основну проблему- усунути безсоння.Так часто й буває на практиці. Приходять люди зосновною скаргою на розлад сну, а супутньовиявляємо депресію приміром.Тому важливим є не пропустити іншу проблему.Для опитування пацієнта використовуються-Пітсбургський опитувальник на визначення індексу якості сну, шкала сонливості Епворта, ітд. У лікуванні використовуються антидепресанти з седуючими властивостями, малі дози антипсихотиків.

ЯК СОН МОЖЕ ЗМЕНШИТИ НЕРВОВЕ НАПРУЖЕННЯ?

Сон – потужний засіб для зняття стресу. Регулярний режим сну заспокоює та відновлює тіло, покращує концентрацію, регулює настрій та загострює здатність приймати рішення. Ви краще вирішуєте проблеми і краще справляєтеся зі стресом, коли добре відпочили. Нестача сну зменшує вашу енергію та знижує ясність розуму.

Можливо, ви помічали, що не можете легко зосередитись, якщо погано спали. Дослідження показують, що нестача сну робить вас більш емоційно реактивним, імпульсивнішим і більш чутливим до негативних подразників. Ці когнітивні порушення, спричинені нестачею сну, можуть викликати стрес: від труднощів у відносинах до проблем із продуктивністю праці.

Щоб налагодити режим сну,потрібно дотримуватися , таких правил:

  • прогулянка за 1-2 години до сну;

  • душ за 30 хв до сну;

  • трав'яні чаї;

  • прокидатись і лягати в одинаковий час;

  • когнітивно-поведінкова терапія.

Для отримання більш детальної інформації та консультації з лікарем звертайтесь за телефоном (068) 752 52 52 чи (0352) 52 5252

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#оксфорд медікал тернопіль #новини оксфорд медікал тенопіль #консультація невролога психотерапевте тернопіль
Оголошення
live comments feed...