• Головна
  • Чи можуть мобілізувати тих, кому воювати не дозволяє релігія: відповідь адвоката
10:01, 18 лютого 2023 р.

Чи можуть мобілізувати тих, кому воювати не дозволяє релігія: відповідь адвоката

Чи можуть мобілізувати тих, кому воювати не дозволяє релігія: відповідь адвоката

В Україні з початку повномасштабного вторгнення триває мобілізація. Але чи вручають повістки тим, кому релігія не дозволяє використання зброї?

Чи можна уникнути мобілізації через віросповідання, розповів адвокат Андрій Карпенко на сайті B2BConsult.

Загалом існує 10 релігій, віровчення яких забороняє використання зброї. Представники цих вірувань проживають в Україні та підлягають загальній мобілізації, яка розпочалася 24 лютого 2022 року.

"Релігійні переконання не звільняють людину від обов'язку захищати державу. Конституція закріплює рівність усіх громадян та не допускає дискримінації за релігійною ознакою", - пише адвокат.

Адвокат зазначає, що в законі "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" немає жодних винятків стосовно вірян. Військовий обов'язок є однаковим для всіх.

У Статті 35 Конституції України зазначено: "Ніхто не може бути звільнений від своїх обов'язків перед державою або відмовитися від виконання законів за мотивами релігійних переконань.

У разі якщо виконання військового обов'язку суперечить релігійним переконанням громадянина, виконання цього обов'язку має бути замінене альтернативною (невійськовою) службою.

Що таке альтернативна служба

"Альтернативна служба запроваджується замість проходження строкової військової служби для виконання обов’язку перед суспільством. Про це йдеться в Законі "Про альтернативну (невійськову) службу", - пояснює експерт.

Така служба не передбачає військового вишколу та використання зброї. Строк альтернативної служби є більшим за строк строкової у 1,5 раза.

Однак важливо розуміти, що таке право мають лише віряни, які належать до офіційних і чинних згідно із законодавством України релігійних організацій.

Інший нюанс полягає в тому, що норма альтернативної служби діяла в мирний час, але в умовах воєнного стану замінити військову службу альтернативною не можна.

У такому випадку фахівець радить написати відповідного листа до військкомату та попросити виконувати військовий обов'язок у формі альтернативної служби.

"Потрібно додати документ, що підтверджує істинність цих переконань - довідку від своєї релігійної громади - з переліку зареєстрованих організацій, які забороняють використання зброї", - пояснює він.

Якщо людина написала заяву і підтвердила, що належить до релігійних організацій, які забороняють користування зброєю, її хіба що можуть призначити на небойову посаду. Вона може бути кухарем, водієм, інженером тощо.

Які релігії в Україні забороняють використання зброї

До цього переліку відносять:

Адвентистів-реформістів
Адвентисів сьомого дня
Євангельських християн
Євангельських християн-баптистів
Покутників
Свідків Єгови
Харизматичні християнські церкви (і церкви, прирівняні до них відповідно до зареєстрованих статутів)
Християн віри євангельської (і церкви, прирівняні до них згідно із зареєстрованими статутами)
Суспільство Свідомості Крішни

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#мобілізація #віра #зброя #не_дозволяє #віросповідання #повістка #адвокат
ТОП новини
"Арктичний холод пре в ці області, прогноз стривожив навіть синоптиків": куди суне мороз у -17 градусів, дощ і снігопад?
"Тариф на електроенергію з 1 травня оприлюднено": хто з українців платитиме на 60% менше, а кого приголомшить ціна?
"Потужна негода пре в ці області, навіть синоптики приголомшені прогнозом": де буде мороз у -21 градус, дощ і снігопад?
"Шалений успіх, багатство і втілення мрій": ці 2 знаки Зодіаку у другій половині весни зіткнуться з доленосними подіями
Оголошення
live comments feed...