• Головна
  • Чи можна у Тернополі добитися компенсації витрат на лікування через ДТП під час перебування в таксі?
10:30, 1 серпня 2013 р.

Чи можна у Тернополі добитися компенсації витрат на лікування через ДТП під час перебування в таксі?

Пасажиру таксі, який потрапив в аварію і лікувався страховики компенсовують кошти. Якщо користуватися послугами ліцензованого транспорту компенсацію отримати простіше.

У редакцію звернувся тернополяни Володимир Рудий. Чоловік поцікавився чи має пасажир право отримати компенсацію за лікування після аварії, в яку втрапив коли користувався послугою таксі.

- Цікаво, бо нещодавно в іншому місті друг отримав перелом ноги, коли таксі яким він їхав, потрапило в аварію, - розповідає пан Рудий. - Перелом складний і з пошкодженням м'язів. Другу не лише гіпс, а й шви накладали. На лікування і реабілітацію витратив більше двох тисяч гривень. Він пробував у таксофірму звертатися, послугами якої користувався, але від нього відхрещуються і кажуть, що компенсацій не виплачують. Що йому робити? А що робити людям в таких ситуаціях, бо ж таксі часто в аварії потрапляють і від біди ніхто не застрахований.

Компенсацію за лікування постраждалим людям виплачувати повинні, наголошує адвокат, але не таксофірма, а страховики або водії-винуватці.

- Взагалі, згідно з законом, пасажир будь-якого транспорту застрахований і може претендувати на компенсацію витрат на лікування, - каже 20 хвилин адвокат Василь Когут. - Якщо ж мова йде про офіційне таксі, то крім цієї норми діє ще й інша страховка, передбачена обов'язковим для таксі додатковим договором страхування. То ж після аварії та лікування можна і потрібно вимагати компенсацію.

У випадку таксі з ліцензією, людині достатньо після лікування звернутися до страховика таксофірми.

- Хто страховик можна дізнатися у самій фірмі, - каже пан Когут. - Їм достатньо написати заяву з відповідним проханням та долучити копії квитанцій за медичні послуги та ліки. Якщо ж таксі без ліцензії, а в нас і таке буває, то людині треба зачекати закінчення слідства по аварії, яке й встановить винуватця. Тоді знову ж таки треба з заявою звертатися до його страховиків. Інший варіант: вимога компенсації з водія-винуватця через суд. Це можна зробити в формі цивільного звернення або ж висунути таку вимогу у форматі кримінального слухання, яке може бути після аварії.

У будь-якому випадку постраждалим потрібно старанно збирати та зберігати усі документи, які стосуються нещасного випадку, адже чи то суду, чи то страховикам потрібно впевнитись у факті аварії та отриманні травм, а також витратах на лікування та медичну реабілітацію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...