• Головна
  • Не ремонтували більше 20 років: що відомо про стан санної траси на Тернопільщині, на якій загинула школярка (ФОТО)
14:59, 25 травня

Не ремонтували більше 20 років: що відомо про стан санної траси на Тернопільщині, на якій загинула школярка (ФОТО)

Не ремонтували більше 20 років: що відомо про стан санної траси на Тернопільщині, на якій загинула школярка (ФОТО)

Вчора, 24 травня, на Кременеччині трапилась трагедія - на санній трасі під час тренувань загинула школярка Новосад Діана. Траса не нова і давно потребувала ремонту. 

Щож відомо про стан траси у селі Млинець?

Збудували санну трасу ще в далеких 30-х роках XIX століття. З самого початку траса виконувала розважальну функцію — слугувала для катання туристів і місцевих жителів, а також зимового відпочинку. Як вид спорту санкарство в Україні почало розвиватися з 60-х років XX століття.

Тренуються на трасі усі ці роки і любителі, і спортсмени олімпійської збірної, проте, траса дуже далека від ідеалу, хоча це єдина професійна дерев'яна траса в Україні.

Фактично утримує трасу фізкультурно-спортивне товариство "Колос".

Ще у 2021 році у коментарі "Суспільному" директор санної траси – член громадської організації "Фізкультурно-спортивне товариство "Колос" Анатолій Малищик розповідав, що санну трасу не ремонтували близько двадцяти років, а впродовж цього часу працівники комплексу власними силами латали проблемні ділянки.

Придатними для спуску, на той час, були лише 800 метрів.

Не ремонтували більше 20 років: що відомо про стан санної траси на Тернопільщині, на якій загинула школярка (ФОТО), фото-1

Як повідомляють на сайті "ukrainer.net" із державного бюджету трасу не фінансують, її перевели на місцевий. На обласному рівні вирішили об’єднати три школи зимових видів спорту — кременецьких санкарів і стрибунів на лижах із трампліна та тернопільських біатлоністів.

Ще у 2019 році спортсмен-санкар із Кременця Андрій Мандзій розповідав, що стан брусу траси погіршився. Необхідно замінити половину.

"Для безпеки спортсменів ці ділянки не використовують під час змагань, проте тренування там усе ж проводять. Трасу підтримують поточним ремонтом, але заміни потребують і самі опори", - розповідали на сайті.

Пройшло з того часу чотири роки, проте за весь цей час, ніхто не потурбувався про те, аби розвивати на Тернопільщині санкарство і провести капремонт санної траси на Кременеччині. Хто ж тепер понесе відповідальність за смерть дівчинки, яка просто хотіла стати впавною санкаркою?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#санна_траса #загинула #дівчина #стан #потребувала_ремонту #тернопільщина #бюджет

Коментарі

ТОП новини
"Долар несеться за граничну межу, ніхто не чекав на такий курс валют": експерти сказали, чи під загрозою заощадження українців
СБУ викрила 18-річного уродженця Тернополя, який пішов воювати в лавах терористів
"Тотальна гроза хлине на ці області України прямо завтра, потоки води заллють вулиці цих міст": синоптики про погоду
"Мобілізація в Україні посилюється, правила призову переписали": експерти пояснили, кого тепер точно заберуть до армії
Оголошення
live comments feed...