• Головна
  • Чому в Україні ціни на овочі стрімко злетіли вгору?
12:30, 1 березня

Чому в Україні ціни на овочі стрімко злетіли вгору?

Чому в Україні ціни на овочі стрімко злетіли вгору?

Протягом останнього місяця в Україні стрімко серйозно здорожчали продукти, зокрема, зростають ціни на овочі. Серед причин називають російську війну проти України.

Зростання цін на овочі зумовлене тими ж причинами, що й на молочну продукцію, вважає виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

Про це він сказав у коментарі виданню "Фокус".

За його словами, ціни на овочі зросли по-різному.

"Картопля зросла майже в три рази. Чому? Хто у нас виробляє на сьогодні 90% картоплі, що ми їмо? Домогосподарства населення. Картопля виросла, вона є у льохах, але для того, щоб її вивезти на базар, треба робочі руки. Щоб її передати в торговельні мережі, треба робочі руки. Їх менше. І тут сталася проблема, дійсно, картопля зросла в ціні", – зазначив експерт.

Водночас, на його думку, зараз зростання цін на картоплю трохи зупинилося – досягло свого піку.

"Але, все одно, вона за відношенням до двохмісячного періоду показала суттєве зростання: коштувала 12 грн за кг, а зараз – під 30 грн за кг", – наголосив Пендзин.

Що кажуть фермери?

За його словами, зростання ціни на імпортні овочі відбулось через подорожчання логістики внаслідок блокування польського кордону. А також через девальвацію гривні, оскільки імпортні товари закуповують за іноземну валюту.

Загалом індекс споживчих цін на фрукти і овочі у лютому 2024 року склав 105,06%. Порівняно із січнем вони подорожчали у середньому на 5,06%.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ціни #овочі #зростання #кордон #артопля #молокопродукція
Останні новини
Оголошення
live comments feed...