
18:00, 6 вересня 2013 р.
У Міністерстві освіти вирішили перевірити тернопільських школярів
У тернопільських школах підходить до завершення лише перший тиждень навчання, однак новин та емоцій, пов’язаних із ним вкрай багато.
Розпочалося все з скандального початку навчання у неділю, який видався не надто логічним як для учнів, так і для вчителів, адже день був робочим, а оплачувати його держава відмовилася, пише like.te.ua
“Останнім часом в ЗМІ з’являються негативні відгуки щодо проведення Дня знань 1 вересня. Йдеться про порушення трудового законодавства, зокрема, що свято Першого дзвоника випадає на вихідний день, і цей день повинний бути відповідно оплаченим. Але ж участі у святі за гроші не буває!”, – наголосив тоді Борис Жебровський.
Потім батьки, вчителі та діти були шоковані новими підручниками, які рясніють помилками та є вкрай важкими для вивчення тими віковими категоріями, для яких призначені. Нововведення у вигляді предмету “Сходинки до інформатики” у другому класі також збило спантелику колективи шкіл Тернопільщини, адже матеріальна база навчальних закладів іноді не дозволяє впроваджувати такі сміливі експерименти від державних мужів. Крім того завідувачам шкіл додалося чимало мороки з розкладом для другокласників, оскільки тепер, як не крути, семирічні діти змушені декілька днів на тиждень мати шість уроків.
І знову новина від управлінців: у жовтні Міністерство освіти перевірить якість знань школярів . Учні 10 – х класів будуть здавати тести з десяти предметів , а п’ятикласники – по п’яти шкільних дисциплін .
По закінченні 4- го і 9-го класу в травні школярі писали підсумкові атестації для перевірки знань і переходу « на рівень вище». Тепер Міністерство освіти і науки вирішило перевірити « якість знань » нещодавно екзаменованих школярів .
Наказ про проведення відповідного моніторингу міністр освіти Дмитро Табачник підписав у липні 2013 року.
Згідно з документом , учні 5 – х та 10 – х класів повинні написати контрольні роботи з основних предметів. Графік проведення контрольних робіт в Міністерстві вже затвердили.
Тести для учнів 5- х класів: математика ( 14.10 ) ; українська мова ( 16.10) ; «Я і Україна » ( громадянська освіта ) та «Основи здоров’я» ( 18.10 ) ; іноземна мова ( 22.10 ) ; російська мова ( 24.10 ) .
Тести для учнів 10- х класів : українська мова ( 14.10 ) ; алгебра (15.10 ) ; біологія ( 16.10) ; іноземна мова ( 17.10 ) ; хімія ( 18.10 ) ; історія України / всесвітня історія (21.10 ) ; геометрія ( 22.10 ) ; географія ( 23.10 ) ; фізика ( 24.10 ) ; технології ( 25.10) .
Всі завдання будуть тестові . Їх розробляє Інститут інноваційних технологій і змісту освіти . З кожного предмета буде окремий збірник з десяти варіантів (їх, до слова, ще немає не лише у продажі, але й їх не отримали для ознайомлення навіть педагоги, оскільки профільне міністерство їх ще не надало).
За день до проведення контрольної роботи Міністерство оголосить на своєму офіційному сайті чотири номери варіантів , які будуть писати школярі. Правильні відповіді Міносвіти обіцяє опублікувати в 14.00 в день написання тестів.
Оцінки за контрольні роботи не ставляться. Викладачі повинні будуть тільки зробити висновок про рівень знань школяра ( початковий , середній, достатній або високий) .
Підсумки всеукраїнського моніторингу оголосять до 1 лютого 2014 року.
Окрім нововведень, можновладці вже на порозі нового навчального року затвердили тривалість симестрів:
відповідно до статті 16 Закону України «Про загальну середню освіту» 2013/2014 навчальний рік розпочинається 1 вересня святом – День знань – і закінчується не пізніше 1 липня, інофрмує сайт МОН.
І семестр – з 2 вересня до 27 (28 для шкіл, які працюють за шестиденним робочим тижнем) грудня, ІІ семестр – з 13 січня до 30 (31) травня.
Закінчується навчальний рік проведенням навчальних екскурсій у 1-4 класах (2 – 5 червня), навчальних екскурсій та практики у 5-8 і 10 класах (2 червня – 13 червня) і державної підсумкової атестації випускників початкової (13 – 22 травня), основної (2 – 16 червня) і старшої (23-29 травня) школи.
Вручення документів про освіту рекомендуємо провести для випускників 9-х класів – 18-19 червня, 11-х класів – 31травня – 1 червня.
Упродовж навчального року для учнів проводяться канікули: орієнтовно, осінні – з 28 жовтня до 3 листопада, зимові з 30 грудня до 12 січня, весняні з 24 до 30 березня.
З урахуванням місцевих особливостей та кліматичних умов за погодженням з відповідними місцевими органами управління освітою можуть змінюватись структура навчального року та графік учнівських канікул, зокрема, проведення для учнів 1-го класу додаткових тижневих канікул; навчальну практику та навчальні екскурсії за рішенням закладу можна провести в інші терміни, або впродовж навчального року. З урахуванням місцевих особливостей та кліматичних умов за погодженням з відповідними місцевими органами управління освітою можуть змінюватись структура навчального року та графік учнівських канікул, зокрема, проведення для учнів 1-го класу додаткових тижневих канікул; навчальну практику та навчальні екскурсії за рішенням закладу можна провести в інші терміни, або впродовж навчального року.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
11:00
ТОП новини
Оголошення
12:05, 22 квітня
13:00, 16 квітня
41
10:48, Сьогодні
live comments feed...