
19:00, 12 вересня 2013 р.
У питанні реорганізації третьої тернопільської лікарні тимчасове затишшя
У питанні перетворення третьої міської лікарні у комунальне підприємство тимчасове затишшя. Паузу міських керманичів змусила зробити нечітка відповідь Мінфіну щодо фінансування установи. Роз’яснення надійшло лише щодо останніх кварталів 2013 року, а ось з 1 січня 2014 року ситуація не визначена.
Такий стан речей не влаштовує очільників галузі та установи. Відтак мерія, конкретизуючи свої питання, повторно звернулася до міністерства, пише Номер один.
- Найбільше зауважень по цьому процесу було якраз щодо фінансування комунального підприємства у разі його створення, - пояснює начальник відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення міськради Ростислав Левчук. - Ми отримали відповідь з Мінфіну, у якій зазначено, що станом на сьогодні відповідно до діючого законодавства фінансування відбуватиметься згідно з формулою - з розрахунку на одного жителя. На жаль, нам ще не надали роз’яснення, як відбуватиметься фінансування з 1 січня 2014 року. Тому ми не цілком задоволені цією відповіддю. Зараз повторно написали звернення і конкретизували наші зауваження, зокрема ті, які звучали на сесії та на комісії. Оскільки відповіді поки немає, то на найближчу сесію ми не виноситимемо цього питання. На сьогодні, якби було створено підприємство, жодних проблем би не виникало. Воно фінансувалося б з першого кошика - з коштів, делегованих на виконання функції галузі медицини. Зрештою, ми чекаємо контрольних цифр державного бюджету на наступний рік. Тоді можна буде зорієнтуватися, чи другий рівень буде лишатися в місті, чи вийде на обласний бюджет. У цілому в нас відпрацьований і статут, й інші документи, тому при позитивній для нас відповіді міністерства ми готові на найближчу сесію винести це питання.
До того ж, за словами Ростислава Левчука, новий текст статуту доповнено пропозиціями, які надійшли на адресу відділу охорони здоров’я. Нагадаємо, проект рішення щодо затвердження нового статуту підприємства був знятий з розгляду сесії міської ради. Причина – зауваження та пропозиції щодо його доповнення. Частина з них справді стосувалася фінансування комунального підприємства. Однак найбільше уваги приділялося пунктам, які б у подальшому вберегли заклад від приватизації.
Так, профспілки пропонували доповнити текст статуту пунктом, який би у випадках негативних показників господарської діяльності, невиконання фінансового плану, порушення роботодавцем положень Статуту, загрози масового скорочення дав би право трудовому колективу клопотати перед Власником про повернення Підприємства до попередньої організаційно-правової форми.
Ще одне цікаве застереження депутатів було щодо умов надання медичних послуг тернополянам та іншим громадянам. Тобто пропонувалося детально прописати у документі, хто з громадян має право на безкоштовне лікування, хто на платне, як відбуватиметься направлення пацієнтів у лікувальний заклад тощо. Як повідомив Ростислава Левчук, жодних заперечень щодо пропозицій, які надійшли, не було, тому новий варіант документа повинен задовольнити усі сторони процесу.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
10:33, 8 квітня
10:55, Сьогодні
10:37, 14 квітня
10:38, 14 квітня
live comments feed...