• Головна
  • Найбільше корупціонерів притягнули до відповідальності у сусідній Львівщині: дані Опендаботу
17:26, 29 жовтня

Найбільше корупціонерів притягнули до відповідальності у сусідній Львівщині: дані Опендаботу

Найбільше корупціонерів притягнули до відповідальності у сусідній Львівщині: дані Опендаботу

Майже 7 тисяч вироків корупціонерам винесли від початку повномасштабного вторгнення. Найбільше притягають до відповідальності корупціонерів на Львівщині, Вінниччині та Одещині.

Про це йдеться у дослідженні платформи Опендатабот.

Прогнозують, що кількість вироків буде рости. Лише в 1,5% справ порушники отримали покарання у вигляді позбавлення волі. Найбільше притягають до відповідальності корупціонерів на Львівщині, Вінниччині та Одещині.

Така кількість суттєва менша за період до війни. До порівняння, за цей час щороку виносилось по 2,5 тисячі вироків, тоді як у 2021 Реєстр корупціонерів поповнився на 6870 записів. Від початку року вже винесено 1758 вироків корупціонерам.

Така динаміка пов’язана з тим, що на початку великого вторгнення для посадовців подання декларацій було добровільним, відповідно, й не контролювалося НАЗК.

Топ статті, через які засуджують корупціонерів, цього року:

Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі — 663 вироки або 37.7% від загальної кількості. Це на третину менше, ніж торік.

Несвоєчасне подання декларацій — 623 вироків або 35.4%. У порівнянні до минулого року таких порушень побільшало аж у 34 рази. У НАЗК зазначають, що дані про несвоєчасне подання декларацій почали надходити лише з квітня 2024 року, коли завершились одразу три кампанії декларування. Це десятки тисяч заяв, й наразі не всі є опрацьованими. Ймовірно, наступними роками ця цифра зросте та зрівняється з показниками до повномасштабного вторгнення.

Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, — 281 вирок або 16%. Це вдвічі менше, ніж торік.

У 98% випадків цьогоріч злочинцям присудили штраф — це 1 714 вироків. Лише 1.5% засуджених отримали покарання у вигляді позбавлення волі — це 27 вироків.

Від початку повномасштабної війни до осені 2023 року декларації посадовців не перевірялись. Дані за 2021 та за 2022 роки чиновники мали подати до початку 2023 року, а за минулий рік — до квітня 2024.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Львів #корупція
Останні новини
ТОП новини
Спадщину тепер не отримаєте: українцям розповіли про нюанси, які потрібно обов'язково врахувати
"В Україні шириться страшна хвороба, інфекція вражає очі та нервову систему": біль і жар неминучі, діти і дорослі у біді
"Водії не чекали цієї радикальної процедури від ТЦК, мобілізація несе швидкі покарання": 4-м групам залишать права
"Небачений снігопад та шалений дощ йдуть в Україну, негода і люта злива заллють області": куди пре мороз у -29 градусів?
Оголошення
live comments feed...