• Головна
  • Курс долара б’є рекорди: як валютні гойдалки позначаться на гаманцях українців
12:00, 11 грудня 2024 р.

Курс долара б’є рекорди: як валютні гойдалки позначаться на гаманцях українців

Курс долара б’є рекорди: як валютні гойдалки позначаться на гаманцях українців

До кінця 2024 року аналітики прогнозують поступове знецінення гривні.

Начальник департаменту казначейства "Глобус Банку" Тарас Лєсовий зазначає, що на курс гривні до кінця року впливатиме низка невизначених обставин.

Серед основних факторів:

  • Стан енергетичної системи країни після атак на інфраструктуру.
  • Наслідки війни, зокрема вплив на економіку та відновлення зруйнованих об’єктів.
  • Ситуація на фронті і стабільність зовнішньої допомоги.
  • Геополітична ситуація та зовнішньоекономічні взаємовідносини.

За словами Лєсового, на початку 2025 року офіційний курс долара, ймовірно, залишатиметься у межах 41,6–41,8 грн/$.

Це означає, що:

  • 100 доларів обійдуться у 4160–4180 грн.
  • 1000 доларів — у 41 600–41 800 грн.

Фінансовий аналітик Андрій Шевчишин має менш оптимістичний погляд: за його оцінками, до кінця 2024 року курс може сягнути 42–43 грн/$. У такому разі:

  • 100 доларів коштуватимуть 4200–4300 грн.
  • 1000 доларів — 42 000–43 000 грн.

Інвестиційна компанія ICU також прогнозує курс у межах 42 грн/$, якщо збережеться поточна динаміка.

До 15 грудня експерти передбачають стабільність курсу в діапазоні 41,5–42 грн/$. Вартість долара в банках залишатиметься в цих межах, зі збереженням відносного спокою на ринку.

Фінансові експерти радять українцям ретельно планувати свої витрати та заощадження, враховуючи можливе подальше послаблення гривні. Особливо це стосується тих, хто зберігає кошти у валюті чи планує великі покупки або поїздки за кордон.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#курс #долар #експерти #ринок #валюта
Останні новини
ТОП новини
Мобілізація візьметься за чоловіків 60-річного віку, пенсіонерів відправлять служити у 6 місць: ТЦК сказали про нове правило
"Пенсіонерів змусять платити за проїзд у транспорті, пільги більше не діятимуть": уряд прийняв нове рішення
"Град, шквали до 15 — 20 м/с і гроза": в Україну сунуть потужна негода і дощ, синоптики зробили прогноз на нові часи
"Гроза, град і шквали до 15-20 м/с": прогноз на новий тиждень попереджає про дощ, негоду і потужний вітер
Оголошення