Чому в Тернополі утворюються затори? Тернопільські водії, приїхавши на ринок, паркують автомобілі на перехресті

Нещодавно під час візиту на Тернопільщину  заступник начальника департаменту ДАІ МВС України Володимир Резніков похвалив працівників підрозділу Державтоінспекції у Тернопільській області за позитивну динаміку в роботі.

Ще б пак, адже їм доводиться не тільки стежити за безпекою на автодорогах, а й іти в ногу з динамічними змінами, які протягом року одна за одною з’являються у ДАІ. Здається, автомобілі ще ніколи не були так близько до людей: приватні авто, громадський транспорт, перевезення. За кермом наші знайомі, друзі, рідні, тому й до роботи автоінспекції прикута особлива увага. Що сьогодні відбувається на автодорогах області, які зміни чекають на наших водіїв та пасажирів, де на Тернопільщині безпечно їздити, а де - ні? Про це газета «Номер один» запитала у начальника Державтоінспекції в Тернопільській області Андрія Матрифайла.

Автопорушники боргують понад 2 мільйони

- З 1 вересня в Україні вступив у силу новий екологічний податок на утилізацію автомобілів, знятих з експлуатації. Які транспортні засоби підлягають сплаті податку, а які - ні? Як вираховуватиметься розмір податкового збору?

- Наскільки мені відомо, даний податок буде стосуватися автомобілів, які ввозяться в Україну, - як нових, так і тих, які були у користуванні. Для прикладу: якщо автомобіль купується в автосалоні, то в його вартість вже буде закладено екологічний податок на його утилізацію. Відповідно при ввезені автомобіля з-за кордону при його розмитненні також необхідно буде заплатити даний податок та отримати довідку. Ті транспортні засоби, які вже зареєстровані в Україні, при знятті та постановці на облік під час перепродажу даного податку не сплачують. Також це стосується автомобілів української зборки. Громадянам, яких цікавить розмір податкового збору, найкраще звернутися до працівників митниці або ж знайти дані розрахунки в інтернеті. Його розмір залежить від багатьох чинників.

- Час від часу в пресі з’являються повідомлення про рух та стоянку транспорту в заборонених зонах, зокрема, на Театральному майдані. Яким чином можна врегулювати це питання?

- Дійсно, транспортна дисципліна ряду водіїв бажає бути кращою. Тож і можна бачити, як наші водії їдуть під заборонний знак або ж здійснюють стоянку в забороненому місці. Такі випадки трапляються і на Театральному майдані. Найпростіший вихід - це встановити відповідні клумби, які обмежили б проїзд. Однак у повністю це справи не вирішить, адже повинен бути заїзд для технічного транспорту, задіяного для прибирання площі або ж для обслуговування певних торговельних об’єктів, які там розміщуються. Водій, який їде через Театральний майдан, порушує вимоги ПДР, якщо дане порушення помітить працівник ДАІ, його буде притягнуто до адміністративної відповідальності. Хоча був випадок, коли до адміністративної відповідальності за дане порушення було притягнуто водія, якого сфотографували перехожі.

Стосовно боротьби з паркуванням у невстановлених місцях, Тернопільською міською радою розглядається питання про організацію роботи евакуатора, який буде забирати з проїжджої частини автомобілі, залишені власником з порушенням Правил дорожнього руху, у першу чергу ті, які створюватимуть перешкоди іншим учасникам руху та сприятимуть утворенню заторів. Тож водії повинні бути готові до того, адже в даному випадку, крім штрафу за порушення, доведеться сплатити за доставку транспорту на арештмайданчик.

- Скажіть, на яку суму в грошовому еквіваленті були оштрафовані порушники ПДР в області і який вид порушення є найпоширенішим?

- Протягом поточного року працівниками ДАІ Тернопільської області винесено 23613 постанов по справах про адміністративні правопорушення, з яких: 2719 – про накладення стягнення у вигляді попередження, 20894 - про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу на загальну суму понад 6 мільйонів грн. Однак не всі порушники добровільно сплатили штраф, відповідно 9051 постанову на суму 2 мільйони грн. направлено до ДВС для примусового виконання.

Робота працівників ДАІ спрямована на виявлення грубих порушень ПДР, які дійсно впливають на безпеку дорожнього руху. Це перевищення встановленої швидкості руху, порушення правил обгону, проїзду перехресть і, звичайно, керування у нетверезому стані.

Водії порушують, бо їм тісно?

- В останні роки на тернопільських дорогах значно збільшилась кількість транспортних засобів, через це ускладнюється рух та нерідко виникають затори. Які Ви бачите шляхи вирішення даної проблеми? Чи потребують певні ділянки доріг зміни схеми дорожнього руху?

- Так, в останній період, у зв’язку зі збільшенням кількості транспорту та недосконалістю транспортних розв’язок виникають затори. Якщо десять років тому такої проблеми в Тернополі не було, то тепер вона існує. І одними рішеннями щодо зміни схем організації дорожнього руху на вулицях міста та автомобільних дорогах області проблему не вирішити. За прикладами далеко ходити не треба перехрестя вулиці Оболоня та Шептицького. При відсутності автоінспектора водії, приїхавши на ринок, паркують свої автомобілі прямо на перехресті, відповідно виникають затори. Знову ж на вулиці Живова, зупинка «Ринок», припарковані з порушенням вимог Правил дорожнього руху автомобілі утруднюють проїзд і не дають можливості для нормального проїзду на зупинку маршрутним транспортним засобам, відповідно посадка-висадка пасажирів проводиться з проїжджої частини.

Якщо люди думають , що в даному випадку погано працюють працівники ДАІ, то, повірте, їх кількість досить незначна, щоб біля кожного порушника ставити автоінспектора. Раніше була практика вилучення номерних знаків у транспортних засобах, припаркованих з порушеннями, і порядку було набагато більше. А тепер наше законодавство такого не передбачає. У даних місцях причиною заторів стає невиконання водіями вимог Правил дорожнього руху, неповага одних водіїв до інших.

Звичайно, зміни щодо удосконалення транспортних розв’язок в області проводяться і вони дають певний ефект, у першу чергу - щодо забезпечення безпеки дорожнього руху.

Як приклад,  до останнього часу дуже проблематичним було перехрестя вулиць Львівська – Бережанська  – М. Кривоноса, яке давно потребувало реконструкції. Згідно з «Комплексною схемою організації дорожнього руху міста Тернополя» на перехресті вищевказаних вулиць на даний час встановлено світлофорний об’єкт та влаштовано стоянку для транспортних засобів на площі вздовж торгових споруд, де раніше здійснювався рух транспорту в напрямку вул. Львівської. І хоча, можливо, ряд водіїв нарікають на те, що довго доводиться стояти чекаючи зеленого сигналу світлофора, однак можна констатувати, що кількість аварійних ситуацій значно зменшилася і проїзд через дане перехрестя є безпечним при дотриманні водіями вимог Правил дорожнього руху.

З метою покращення безпеки дорожнього руху також було змінено схему проїзду перехрестя на км 70 автомобільної дороги Р-39 «Броди – Тернопіль»  з автодорогою Р-41 «Обхід м.Тернополя», у народі це перехрестя називається «у лєса». Тут було змінено напрямок головної дороги. Дане перехрестя є місцем концентрації дорожньо-транспортних пригод з 1998 року. Після зміни схеми проїзду перехрестя у даному місці значно зменшилась кількість скоєних ДТП. На  сьогоднішній день розроблено проект щодо подальшої реконструкції перехрестя із влаштуванням кільцевої транспортної розв’язки.

Однак не всі заплановані заходи можливо виконати. Для прикладу, вулиця Тарнавського міста Тернополя, по якій рухається великий потік транспорту, має лише три смуги для руху, відповідно у «час пік» виникає «тягучка».   Ширина проїжджої частини не дає можливості організувати повноцінний руху в чотири смуги, а це необхідно було передбачити декілька десятків років тому, при розбудові масиву «Сонячний».

Де на Тернопільщині їздити найнебезпечніше?

- Протягом останнього року найтрагічніші автопригоди траплялися на автошляхах у напрямку Хмельницького та у сторону Збаража. Чим небезпечні ці ділянки доріг? Чому саме там трапляються найжахливіші ДТП?

- На автомобільних дорогах державного значення у межах Тернопільської області на сьогоднішній день на обліку 13 місць концентрації дорожньо-транспортних пригод. Дійсно, є проблеми щодо вирішення всіх запланованих заходів по усуненню недоліків з організації дорожнього руху, у першу чергу через брак коштів. Хотілось би, щоб на дорогах не було ям, добре було видно розмітку, і не лише ту, яка розділяє транспортні потоки, а й бічну. Вона дуже ефективна при русі в умовах недостатньої видимості та туману. Простий приклад - вулиця «Обхід м.Тернополя» зі Східного масиву на «Дружбу», де відсутнє відповідне освітлення, а розмітки водії там давно не бачили.

Але першочерговим при ДТП завжди був і є людський фактор. Стоїть знак «Обгін заборонено», суцільна лінія розмітки, але водій свідомо йде на обгін, піддаючи своє життя та життя інших небезпеці. А ось інший приклад: у населеному пункті швидкість повинна бути не більше 60 км на годину, а під час розгляду матеріалів ДТП виявляється, що вона була набагато більшою. Знову ж хотілось би пригадати трагедію поблизу Волочиська Хмельницької області, де однією з причин виїзду автомобіля на смугу зустрічного руху стала втома за кермом, коли людина під час руху заснула. Таких прикладів можна навести безліч.

-  Чи не планується на державному рівні повернення обов’язкових технічних оглядів автомобілів?

- Про повернення технічних оглядів можна буде говорити лише після прийняття відповідних законодавчих актів. На сьогоднішній день статтею 35. Закону України «Про дорожній рух» обумовлено, що визначені категорії транспортних засобів, які беруть участь у дорожньому русі та зареєстровані у підрозділах Державтоінспекції Міністерства внутрішніх справ України, підлягають обов'язковому технічному контролю із відповідною адміністративною відповідальністю за невиконання вимог даної статті.

- Які нововведення Державтоінспекція планує запровадити найближчим часом?

- Нововведень у роботі ДАІ заплановано досить багато, про них вже йшла мова. Це введення приладів для автоматичного фіксування порушень ПДР, коли не буде спілкування порушника та працівника ДАІ. Також розглядається питання щодо збільшення кількості працівників ДАІ. Наприклад, візьмемо Тернопільщину. В районі у нас 4 працівники ДАІ, але вийти для несення служби по нагляду за дорожнім рухом у кращому випадку може лише один екіпаж. А це для таких великих районів, як Кременецький, Чортківський, Борщівський, Бучацький та інші - недостатньо.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Невід`ємна частина багатоповерхівок – балкон давно перестав слугувати для містян можливістю мати свій невеличкий клаптик простору під відкритим небом, де б можна було посидіти за філіжанкою кави, почитати книгу чи газету (для нинішнього покоління більш зрозумілим порівнянням підійде – «повисіти» в Інтернеті з гаджетом в руках) тощо. Пише Члортків.сіті. Брак місця, особливо в «коробках»-хрущовках союзних часів, іноді змушує багатьох з нас за рахунок балконі...
Суспільство
Попереду в тернополян місяць, половину якого ми будемо мати вихідні, і лише 18 днів з 30 – робочих. Це більше, ніж торік. Червневі вихідні пов’язані з святкуванням Дня Конституції та Трійці, повідомляє Т1 Новини. Майже половину червня, саме стільки українці будуть відпочивати. З 30 календарних днів, лише 18 будуть робочими. Це зумовлено уже традиційним святкуванням Трійці та Дня Конституції України. Більшість тернополян така кількість вихідних задовольняє,...
Суспільство
Тернопільських водіїв попереджають: в Україні розробили новий закон спеціально для «героїв парковки», який передбачає не тільки серйозні штрафи, а й кримінальну відповідальність. При цьому, громадські активісти, яких ще називають “народні месники”, своїми діями також наражають себе на небезпеку і ризикують не тільки отримати штраф, але і опинитися за гратами, за те, що проколюють колеса і обливають фарбою неправильно припарковані автомобілі у дворах житлов...
Екологія
У п'ятницю (24 травня) на території України знову йтимуть дощі. Але температура повітря у деяких регіонах досягатиме 27 градусів тепла. Про це інформують "Тернополяни" з посиланням на повідомлення українського синоптика Наталки Діденко. "24 травня в Україні буде тепло і навіть дуже тепло, але знову – з дощами. Волога погода з грозами, подекуди із шквалами та градом охопить більшість областей. Це не означає, що литиме, як у тропіках, день і ніч, сонце також...
Суспільство
Погода дозволила розпочати нанесення дорожньої розмітки у Тернопільській області. На замовлення Служби автомобільних доріг роботи стартували на оновленій минуло річ дорозі М-12 Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Знам’янка (Підволочиський напрямок). Крім того сьогодні шляховики ремонтують «картами» протилежний, Бережанський напрямок траси М-12. Неподалік села Куряни укладають 250 тонн асфальтобетонної суміші.
Кримінал
Про зникнення автомобіля ЗАЗ-1102 поліцейським Тернопільського відділу поліції повідомив житель обласного центру. Чоловік каже, що ще 28 квітня залишив свій транспортний засіб на одній із заправок у зв'язку з технічною несправністю. Майже місяць автівка стояла на місці, а от 20 травня її власник уже не побачив. Збитки оцінив у 13500 гривень. В ході проведених оперативно-розшукових заходів працівники кримінальної поліції міста та області вийшли на слід ймов...
Спорт
Вдалі запливи показала тернополянка Віталія Мороз на чемпіонаті України серед молоді з плавання серед спортсменів з порушеннями слуху, який відбувся 17 - 20 травня в м. Кам’янське (Дніпропетровська обл.). Пишуть Тернополяни. У змаганнях взяло участь понад 70 спортсменів з 11 регіонів України: Дніпропетровської, Кіровоградської,Миколаївської,Полтавської, Рівненської,Тернопільської,Харківської, Хрсонської,Черкаської,Чернігівської та столиці України. Тернопіл...
Пригоди
23 травня о 13:51 до оперативно-диспетчерської служби Управління надійшло повідомлення про те, що на вулиці 15 Квітня горить КАМАЗ. За лічені хвилини на місце прибули бійці частини спеціальної пожежної техніки аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління, повідомляє прес-служба ДСНС в Тернопільській області. Як з’ясувалося по прибуттю, пожежу ліквідували первинними засобами пожежогасіння.
Екологія
Фахівці попереджають тернополян, що зараз період цвітіння небезпечного бур'яну, який здатен серйозно зашкодити людині. Відтак, просять мешканців не торкатися до оманливого м'якого листя борщівника Сосновського оголеними руками та не дозволяти дітям зривати листя борщівника чи бавитись ним улітку. Побачити його вже можна на околицях міста, біля дороги, а також на занедбаних територіях. Ворсинки та їдкий сік борщівника викликають сильні опіки, нудоту, задух...
Новини по темі
"Диво-балкони на будь-який смак": фотопідбірка прибудов до багатоповерхівок на Тернопільщині (ФОТО)
Скільки тернополяни відпочиватимуть у червні?
В Україні розробили новий закон спеціально для «героїв парковки»
На тернопільські дороги наносять розмітку
Пасажири в салоні чемно чекали, поки патрульні штрафували водія тернопільської маршрутки (Фото)
Ясновидиця Ксенія - ваш провідник у світ здоров'я, щастя та успіху
Редакція нового Українського правопису: які зміни відбудуться в українській мові та як потрібно тепер спілкуватись
У Тернополі на деяких вулицях тимчасово обмежать рух автотранспорту
Українці активно підписують петицію за відставку Зеленського на сайті президента
"Несамовитий крик і плач дітей, кров і паніка": подробиці вибуху кульової блискавки в будинку на Тернопільщині (Фото)
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!