• Головна
  • "Дія" перестане бути безкоштовною: за які послуги доведеться платити
14:03, 30 травня

"Дія" перестане бути безкоштовною: за які послуги доведеться платити

"Дія" перестане бути безкоштовною: за які послуги доведеться платити

Міністерство цифрової трансформації України оголосило про запровадження першого платного сервісу в додатку “Дія” для бізнесу. Про це повідомив керівник команди впровадження Дії Олексій Вовк, підкресливши, що всі послуги для громадян залишаються повністю безкоштовними.

З 1 червня 2024 року стане платним сервіс мультишерингу, який дозволяє передавати одразу кілька цифрових документів у межах одного запиту. “Наприклад, клієнт банку може одразу передати ID-картку, РНОКПП та довідку про доходи. Це економить час, усуває зайву бюрократію і забезпечує зручність як для бізнесу, так і для клієнта”, – пояснив Вовк.

Представник Мінцифри наголосив, що рішення про монетизацію було прийнято з урахуванням того, що Дія вже перестала бути експериментом і стала повноцінною цифровою інфраструктурою. “Це цифрова держава в кишені, якою щодня користуються мільйони громадян і тисячі бізнесів”, – зазначив він.

Запровадження платних послуг не означає обов’язкового переходу всіх компаній на новий сценарій. Після 1 червня залишається доступним безкоштовний шеринг одного документа, за якою моделлю можна працювати без жодних обмежень. У межах звичайного безкоштовного шерингу доступні:

водійське посвідчення

документи про освіту

довідка ВПО

закордонний паспорт

ID-картка

пенсійне посвідчення

посвідчення ветерана

посвідки на постійне і тимчасове проживання

свідоцтво про народження дитини

студентський квиток

техпаспорт

податковий номер (РНОКПП)

актові записи (зміна імені, шлюб, розлучення)

Єдиний документ, який доступний лише через мультишеринг – це довідка про доходи.

Олексій Вовк підкреслив, що всі рішення щодо монетизації приймаються у тісній співпраці з бізнесом. “Слухаємо, проводимо зустрічі, збираємо фідбек і коригуємо підходи. Тобто розвиток сервісів і формування майбутніх тарифних моделей відбуватимуться не в кабінетах, а в діалозі з представниками ринку”, – заявив він.

Кошти, отримані від платних сервісів, спрямовуватимуться на підтримку та розвиток Дії – від технічної інфраструктури до розробки нових сервісів і модернізації існуючих. Це дозволить зберігати стабільну роботу системи, впроваджувати нові цифрові рішення, посилювати кіберзахист і забезпечувати безперебійний доступ для мільйонів користувачів.

“Це не про прибуток, а про довгострокову стратегію. Ми прагнемо, аби Україна залишалася лідером цифрової трансформації не лише сьогодні, а й у майбутньому – з міцною, сучасною та самодостатньою цифровою інфраструктурою”, – підсумував Вовк.

Представник Мінцифри наголосив, що монетизація проводиться обережно і поступово, тільки там, де це справді створює додаткову цінність для бізнесу, при збереженні всіх безкоштовних сервісів для громадян.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Дія #платні #послуги

Коментарі

Оголошення
live comments feed...