• Головна
  • Через Хоптяна і «Свободу» Тернопільщина має всі шанси втратити історичний палац (ФОТО)
11:30, 10 жовтня 2013 р.

Через Хоптяна і «Свободу» Тернопільщина має всі шанси втратити історичний палац (ФОТО)

Шпиль однієї з веж палацу Бадені 19 ст., що у Коропці, впав нещодавно під час негоди, проломивши дах і балкові перекриття.

При цьому досі жодні ремонті роботи не ведуться, під час дощів вода заливає приміщення історичної пам’ятки.

Сільрада Коропця, де розташований палац, не може долучитися до ремонту, оскільки палац перебуває не у її власності, а на балансі коропецького військового ліцею-інтернату. Відповідно фінансування таких робіт сільрадою було б порушенням бюджетного кодексу.

Облрада ж досі не може виділити коштів на свій об’єкт, оскільки не прийнято бюджет. Як відомо, через протистояння між головою ОДА Валентином Хоптяном і депутатами від ВО «Свобода» на Тернопільщині паралізовано роботу обласної ради, на затвердження головного фінансового документу області ніхто надій уже не покладає.

«Для того, щоб ліквідувати наслідки обвалу, необхідно мінімум 100 тис. грн. А загалом сума для ремонту палацу потрібна в рази більша, адже він перебуває в аварійному стані. Зараз селищна рада заборонила відвідувати палац туристам, оскільки є загроза подальшої руйнації даху. Наразі подивитися на нього можна лише ззовні», – розповів начальник відділу охорони культурної спадщини палацу департаменту культури ОДА Ярослав Пелихатий.

За його словами, на даний час  департамент веде переговори з облрадою, аби таки винайшли кошти і провели в палаці хоча б мінімальні ремонтні роботи.

«Є проблеми і в Бережанах, де одна із стін місцевої ратуші теж перебуває в аварійному стані. Але там необхідні кошти для проведення ремонтних робіт уже знайшли», – зазначив Ярослав Пелихатий.

Залишається Сподіватися, що місцевій владі вистачить розуму оперативно вирішити проблему у коропці. Інакше теза про те, що на Тернопільщині збереглося найбільше історичних замків, палаців та храмів (чим так любить козиряти керівництво області, коли заводить мову про туристичні пріоритети)  вже у найближчому майбутньому не відповідатиме дійсності.

До речі, проблеми з дахом в палаці Бадені були і раніше, однак ніхто так і не брався до капітального ремонту. Як виглядали стелі пам’ятки кілька років тому можна побачити на фото.

2

 

1

 

3

 

4

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...