У Тернополі під час демонтажу скандального магазину чоловік кидався під колеса вантажівки - ОНОВЛЕНО (ФОТО, ВІДЕО)

Як ми повідомляли, вчора виконавчий комітет прийняв рішення «Про створення постійно діючої робочої групи» самостійно приймати рішення та організовувати роботу щодо демонтажу тимчасових споруд, які влаштовані без документів, що посвідчують право користування землею.

Однією з таких споруд вважається магазин “Інга”, що на проспекті Злуки. Сьогодні представники міської ради, працівники комунальних служб прийшли близько 10:00,  щоб розпочинати демонтаж даного магазину. В рамках здійснення демонтажу  прибула комунальна техніка. З метою забезпечення громадського порядку при виконанні робіт з демонтажу присутні були  працівники УМВС у Тернопільській області. Зібралося також чимало людей із будинків, що неподалік скандального магазину.

Про продаж у даному магазині алкогольних напоїв у заборонений час місцеві ЗМІ писали вже не раз. Як зазначають представники міськради, випадки продажу алкоголю після 22 години і продаж малолітнім стали причиною рішення про демонтаж торговельної споруди.  Окрім цього, даний об’єкт не має документів, що посвідчують право користування землею.

«Даний об’єкт не має документів, що посвідчують право користування землею, дозвіл управління торгівлі теж відсутній - каже голова робочої групи Віктор Снітинський. – Крім того, продаж алкоголю в нічний час, порушення громадського порядку, продаж тютюнових та слабоалкогольних виробів неповнолітнім та ряд інших порушень було зафіксовано тут. Відповідно було прийнято рішення демонтувати павільйону «Інга».

Сьогодні на місці цих подій власник магазину не з’явився. Ним є  Світлана Шкарупа, яка є інвалідом ІІ групи. Про це повідомив журналістам її чоловік Микола Шкарупа, який прийшов сьогодні зранку біля магазину разом з адвокатом.  За словами Миколи Шкарупи, “Інга” не працює від вчорашнього дня через те, що ще 9 жовтня до обіду магазин відключили від електроенергії.

Пан Микола разом з адвокатом вважають дії міської ради щодо демонтажу споруди незаконними і кажуть, що демонтаж магазину будуть  оскаржувати в суді. Сьогодні чоловік вимагав від працівників міської ради складені протоколи, щодо випадків продажу алкоголю малолітнім, а також оригінал рішення виконавчого комітету.

“Якщо відбудеться демонтаж, це будуть виключно незаконні дії. Ми задокументуємо демонтаж,  звернемося до адміністративного суду про визнання цих дій протиравними”, – зазначив перед початком демонтажу адвокат пана Миколи  Володимир Лисак.

Коли відповідні служби взялися до демонтажу магазину, пан Микола (чоловік власниці магазину) кинувся під колеса вантажівки, щоб не допустити знесення споруди. 

За словами Миколи Шкарупи, він кілька разів подавав документи на продовження терміну  оренди землі, але процес затягується і тому магазин до сих пір не має дозвіл щодо проводження терміну оренди даної ділянки землі. Як пояснили чоловікові, причиною непродовження оренди є продаж алкогольних напоїв після 22:00.

“По закону за місячний термін міська рада мала би написати до нас листа про розірвання договору між нами. Цього не було. За два місяці до закінчення терміну ми подали документи, які в нас прийняли і сказали, що буде продовжено сесією міської ради. Потім подали ще другий раз. Потім винесли заборону про демонтаж  і тоді третій раз приймають документи, про продовження…“ “Те, що не продовжують термін оренди мотивують тим, що магазин торгує алкоголем вночі. Кажуть також про випадки продажу алкоголю малолітнім. Це не правда! Бо малолітніх не було! Можна під’їхати в податкову, в ліцензійний відділ і начальник покаже документи. У 2012 році о 7 годині було продано неповнолітньому пачку сигарет. Більше нічого!, – стверджує пан Микола. 

“Люди зверталися 5 разів в міську раду з клопотанням про продовження терміну оренду землі  і 5 раз не виносять їм рішення на сесію. Ми подали позов адміністративний”, – каже адвокат Володимир Лисак.

За словами адвоката, не правомірним є демонтаж магазину з тої точки зору, що є рішення суду про заборону здійснення будь-яких дій, окрім цього, у випадку прийняття рішення про демонтаж споруди, власник споруди повинен отримати лист і він має право оскаржувати дане рішення.  

“Якщо є нове рішення виконкому, воно є спірним, тому що є рішення суду про заборону здійснення будь-яких дій в тому числі, напевно, включаючи винесення іншого рішення до винесення рішення суду. А якщо таке рішення виконкому навіть і відбулося мають повідомити людині, а людина має право оскаржити це рішення і після того прийняти законні рішення. А так вчора до обіда відбулося засідання виконкому і сьогодні прийшли демонтувати магазин”, – зазначив адвокат Володимир Лисак.

Незважаючи на те, що пан Микола та його адвокат вважають  дії міськради не законними, двері магазину демонтували. Ведеться облік товару.

Тамта ҐУҐУШВІЛІ, фото, відео автора 

DSCF9172

 

DSCF9202

 

DSCF9168

 

DSCF9204

 

DSCF9209

 

DSCF9211

 

DSCF9216

 

DSCF9221

 

DSCF9224

 

DSCF9231

 

DSCF9199

 

DSCF9190

 

DSCF9195

 

 

DSCF9187

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі