
13:56, Вчора
Демографічний спад і освіта: що загрожує українським школам

На початок 2024–2025 навчального року в Україні налічувалося близько 3,74 мільйона школярів усіх форм навчання. Це - найнижча кількість за останні три десятиліття, і експерти прогнозують подальше зменшення.
Такі висновки оприлюднено в межах дослідницької програми RAI for Ukraine, про що повідомляє NGL.media.
За офіційними даними, понад 345 тисяч українських дітей (9,3%) навчаються за кордоном, але при цьому залишаються в системі української освіти. Це — лише мінімальна оцінка. Згідно з дослідженням ЮНЕСКО, реальна цифра може сягати понад 665 тисяч, адже багато дітей після виїзду з країни повністю переходять на освітні системи країн проживання.
Тільки 29% таких школярів поєднують навчання в українській та іноземній школі, ще 16% користуються виключно українською онлайн-освітою.
Міністерство освіти надало статистику про учнів 8–12 класів за 2021–2025 роки. Аналітика показує: щороку 2–4% учнів припиняють навчання, не переходячи до наступного класу. Причини — переїзд за кордон, життєві труднощі, або відмова від формальної освіти.
У старшій школі фіксується невелика перевага дівчат: їх щороку на 1–2% більше, а серед випускників — навіть до 10%.
Додаткове дослідження Центру економічної стратегії наприкінці 2024 року показало: більшість українців за кордоном не планують повертатися найближчим часом. Головні бар’єри — війна, втрата житла, фінансова нестабільність і труднощі з працевлаштуванням.
Соціолог Олексій Позняк з Інституту демографії НАН України наголошує:
"Щоб зберегти зв’язок із дітьми за кордоном, важливо підтримувати вивчення української мови, літератури, історії. Варто розвивати онлайн-платформи та навіть запровадити заохочення для найкращих учнів. Потрібна комунікація з родинами — треба показати, що ці діти потрібні своїй державі."
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
10:20, 24 червня
11:45, Вчора
78
19:11, 30 червня
27
12:43, 30 червня
live comments feed...
Коментарі