Чому на Тернопільщині прибудови будинку культури обвалюються на припарковані автівки?

Як ми повідомляли, районний будинок культури у Козовій переживає кризу середнього віку. За два роки він святкуватиме свій 40-річний ювілей, а поки його прибудови обвалюються на припарковані поруч автівки.

Фотографії з потрощеними «Жигулями», на які впала балка будинку культури, миттю облетіли інформаційні сайти області та соціальні мережі. У своє виправдання адміністрація будинку каже, що за останні два роки у будівлю вкладено колосальні гроші, зроблено чимало роботи, однак оновити одним помахом руки те, що руйнувалося кілька десятиліть, не можливо.

Погодьтеся, прибудови будинків культури в області обвалюються не щодня, тому журналісти «Номер один» вирішили на власні очі побачити, як виглядає скандальна будівля. Перше враження – вона гігантська. Майже 2,5 тис. кв. м, два поверхи та велика територія. Такими пафосними та величними уявляли собі центри дозвілля городян у радянські часи. Саме тоді було збудовано Козівський будинок культури. Близько трьох років тому його очолила дипломант конкурсу естрадної пісні «На хвилях Світязя», лауреат Всеукраїнського огляду-конкурсу народної творчості, 1-а премія Всеукраїнського фестивалю козацької пісні «Байда» Світлана Андрушків. Однак це на сцені вона відома та титулована співачка, а тут – справжня господиня. Як треба, то і до ремонтів приступає, і дах огляне, і костюми підбере. Жінка переконана, щоб отримати результат, треба працювати командою, пише Номер один.

- Як так сталося, що частина будівлі обвалилася на автомобіль? – запитую я.

- Справді, нещодавно у нас трапився прикрий випадок, але я дякую Богу, що ніхто з людей не постраждав. Ми попросили вибачення у власника автомобіля і знайшли спільну мову, тому що розуміємо один одного і знаємо, що в цій ситуації немає нашої вини, - розповідає Світлана Андрушків. – Зазвичай у таких ситуаціях звинувачують владу, але це не той випадок. Як відомо, сфера культури завжди фінансується за залишковим принципом. Та в нашому районі керівництво завжди йде назустріч. По можливості вишукує кошти на ремонтні роботи, підтримує творчі колективи. Так, за останні роки вдалося зробити чимало, але, на жаль, не все, що хотілося б.

Напередодні подібний прикрий випадок трапився зі сценою будинку культури. Вона проламалася буквально під час концерту  для гостей з Тернополя, в якому взяли участь понад 100 учасників. Найбільше тоді постраждав рояль, який разом з підлогою провалився під сцену. Врешті відновити головний атрибут будинку культури допомогла влада району.

- Керівництво району одразу знайшло кошти, допомогло з матеріалами і спільними силами нам вдалося зробити нову сцену площею 204 квадратних метри. У цьому році ми повністю відновили великий концертний зал, побілили його. Проблемою залишається зовнішній стан будівлі. Запасні виходи з обох боків будинку культури знаходяться в аварійному стані. У нас виготовлена проектно-кошторисна документація на 300 тис. грн., - пояснює Світлана Андрушків. -  Це велика будівля, яку кілька десятків років комплексно ніхто не ремонтував. На капітальні ремонти гроші не виділялися.

Наразі одними з головних спонсорів будинку культури є орендарі. Саме завдяки коштам, які сплачують наймачі, вдається проводити ремонтні роботи. Загальна площа приміщення будинку культури – 2434 квадратних метри. Площа, яку займають та використовують колективи, - 1330 кв. м. В оренду здано дискотечний зал площею майже 300 кв. м, танцювальний зал – 48 кв. м, приміщення під аптеку та магазин – майже 150 кв. м.

Свій кабінет директор будинку культури переобладнала зі складської кімнати.

- Кабінет директора знаходився навпроти, - киває у сторону великої просторої зали пані Світлана. – Він для мене був надто великим, тому зробили ремонт у кімнаті, де раніше зберігали технічне обладнання. Він обійшовся нам 2300 грн. Купляли тільки матеріали, а решта робив мій чоловік з товаришем. Натомість у колишньому кабінеті директора облаштували музей старовинних автентичних предметів ужиткового мистецтва під назвою «Бабусина скриня». Зараз там часто проводять екскурсії для дітей, займається дитячий театральний колектив «Дивосвіт».

У цьому році районним керівництвом на проведення творчого звіту було виділено 80 тис. грн. На 50 тис. грн. будинок культури придбав концертні костюми. Усі 14 колективів, які носять звання народних,  забезпечені сценічним одягом. Пошито 36 пар танцювальних чобіт, 20 пар туфель, комплекти на хорову капелу, тріо, квартет, оркестр народних інструментів тощо.

Керівництво будинку культури визнає, що будівля знаходиться далеко не в найкращому стані, тому попереду ще багато планів. Перш за все тут планують замінити аварійні вікна в дискотечному залі. Зараз цим питанням зайнявся голова РДА. Найбільшою мрією колективу є перекриття даху, який знаходиться в жахливому стані. Востаннє його ремонтували у 2005 році. Покрівля азіатського типу, тому неодноразово протікала, від чого заливало сцену. Також дирекція планує розпочати роботи по облаштуванню трьох внутрішніх вбиралень. А вже після цього можна було б перейти до заміни крісел у концертному залі, каже Світлана Андрушків, адже коли людина приходить у будинок культури, вона хоче почуватися комфортно. Для колективу артистів це не мрії, а план дій. Тут вірять, що найближчим часом їм вдасться втілити задумане.

Усі ці зусилля керівництва будинку та району спрямовані на те, щоб будинок культури, який знаходиться у центрі Козової, мав вигляд, достойний своїх титулованих працівників, та став центром дозвілля для всіх вікових категорій населення. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі