• Головна
  • Польща відкрила справу щодо загибелі 7-річної дівчинки під час удару РФ по Тернополю
14:15, Сьогодні

Польща відкрила справу щодо загибелі 7-річної дівчинки під час удару РФ по Тернополю

Польща відкрила справу щодо загибелі 7-річної дівчинки під час удару РФ по Тернополю

Польські правоохоронні органи долучаються до розслідування загибелі 7-річної Амелії, яка стала жертвою російського ракетного удару по Тернополю. Для цього польська сторона звернулася до посольства України з проханням надати необхідні матеріали.

Як повідомляє "TVN24", посилаючись на речника районної прокуратури в Познані Лукаша Вавжиняка, прокурори розпочали офіційне розслідування.

"Є достатні підстави вважати, що ракетний удар здійснили збройні сили російської федерації. 24 листопада 2025 року окружна прокуратура Познані відкрила провадження у цій справі. Йдеться про порушення норм міжнародного права та умисне вбивство неповнолітньої", - зазначив Вавжиняк.

Справу кваліфікують як «посягання на життя і здоров’я цивільних осіб». Польська прокуратура звернулася до українського посольства з проханням допомогти у передачі документів щодо загибелі громадянки Польщі.

В Україні також триває окреме розслідування, яке проводить Слідче управління СБУ в Тернопільській області.

Нагадаємо, серед загиблих унаслідок російського удару по житловому будинку в Тернополі була семирічна Амелія Гжесько, громадянка Польщі та учениця 2 класу Тернопільської школи №27. За словами вчителів, дівчинка та її мати Оксана загинули у вогні, тримаючись одна за одну.

На тлі трагедії прем’єр Польщі Дональд Туск заявив, що «ця жорстока війна має бути завершена, і росія не може вийти з неї переможцем», наголосивши, що це — «війна за майбутнє наших дітей».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#амелія #польща #прокуратура
Оголошення