Тернопіль залишається без води – сьогодні комунальники взялися за промивання мереж

Замість кранів - відра і пляшки. Джерелом води для тернополян на два дні стали великі ємкості. Комунальники кажуть, терпіння городян виправдане.

Вчора, у перший день промивання, водопровідних мереж "Тернопільводоканал" активно міняв стару запірну арматуру. Сьогодні, 23 жовтня, візьмуться за промивання мереж. І зрештою, запевняють, тернополяни, щонайменше на пів року, отримають справне водопостачання і чисту воду, передає TV4Більшість тернополян до планового промивання водопровідних мереж відносяться терпеливо:

- Як нема води, то тільки їсти зварити, чи санітарні якісь потреби. А так обійдусь, чи там за тиждень буде вода чи за три дні.

За дві доби, поки у мережах немає води, роботи перероблять багато, кажуть водоканалівці. Сьогодні міняли стару запірну арматуру і засувки на нові та надійніші.

Лідія Осіп, майстер водопровідно-каналізаційних мереж КП "Тернопільводоканал": "Вони зараз вийшли з ладу, при перекритті водопровідної мережі вони не тримають воду. Ми мусимо перекривати більшу ділянку водопровідної мережі, де ліквідовується пошкодження... Ці засувки, які ми зараз міняємо, досконаліші і вони краще перекривають дану ділянку водопровідної мережі. А на цьому мікрорайоні ми не міняли ще запірної арматури, вона вже більше 20 років".

Далі мережі знову заповнять водою і вже завтра почнуть промивання. Технічно процес непростий. Зміст робіт Лідія Федорівна пояснює доступніше.

Лідія Осіп, майстер водопровідно-каналізаційних мереж КП "Тернопільводоканал": "Вимивається під тиском весь осад, який накопичився в водопровідній мережі за півроку".

Осад окремо, чиста вода - у крани. Таке промивання двічі на рік суттєво покращує її якість, кажуть комунальники. Підтверджують це і тернополяни, які довіряють запевненням фахівців.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі