• Головна
  • Огірки стають розкішшю: що відбувається на ринку овочів в Україні
16:00, Сьогодні

Огірки стають розкішшю: що відбувається на ринку овочів в Україні

Огірки стають розкішшю: що відбувається на ринку овочів в Україні

Ціни на огірки в Україні продовжують зростати, і нині цей звичний овоч поступово стає справжнім делікатесом на полицях магазинів. Це добре видно не лише на фото з тернопільських супермаркетів, де огірки продають по 165–240 грн/кг, а й у загальних ринкових тенденціях по країні.

Чому огірки дорожчають?

Аналітики аграрних ринків відзначають одразу кілька причин стрімкого підвищення цін. По-перше, сезон тепличних огірків у більшості господарств вже завершився, тому пропозиція на ринку скоротилася, а попит залишається стабільно високим.

По-друге, імпортні поставки теж не можуть повністю компенсувати дефіцит місцевої продукції, адже обсяги імпорту нестабільні і часто не покривають всіх потреб для роздрібної торгівлі.

Як наслідок, тепличні огірки у роздрібних мережах та на ринках продають у середньому 110–140 грн/кг, що в рази дорожче, ніж під час основного сезону врожаю.

Як це відчувають покупці?

Українці вже помітили, що різниця між сезоном і зимовими цінами на огірки стала дуже великою: у пікові періоди вартість може сягати 150–180 грн/кг і більше, особливо для імпортних чи довших сортів.

Це змушує багатьох покупців задуматися про зміну своїх гастрономічних звичок — переходити на дешевші овочі чи шукати акційні пропозиції на ринку.

Огірки стають розкішшю: що відбувається на ринку овочів в Україні, фото-1

Чи чекати зниження?

Аналітики кажуть, що до нового сезону — орієнтовно середина лютого – березня — серйозного здешевлення не варто очікувати. Саме тоді почнеться новий збір тепличних огірків, і пропозиція зросте.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#огірки #ціна #рекорд #сезон #вартість #зростання
Оголошення