• Головна
  • Річка Стрипа у небезпеці: масова поява бакланів тривожить мешканців Тернопільщини (ФОТО)
17:45, Сьогодні

Річка Стрипа у небезпеці: масова поява бакланів тривожить мешканців Тернопільщини (ФОТО)

Річка Стрипа у небезпеці: масова поява бакланів тривожить мешканців Тернопільщини (ФОТО)

У Бучачі знову заговорили про екологічний стан річки Стрипа. Цього разу приводом для занепокоєння стала масова поява бакланів, які активно полюють на рибу просто на кризі.

Відповідні світлини та допис з’явилися у місцевій спільноті "Бучацькі справи" й одразу викликали жваве обговорення серед мешканців громади, пише 0352.ua.

На оприлюднених фото видно рибу, залишену на поверхні льоду. За словами місцевих жителів, це наслідок активного полювання бакланів. Птахи часто не з’їдають здобич повністю - рибу калічать гострими дзьобами, після чого вона гине від травм або інфекцій і залишається на кризі.

Мешканці зазначають, що така ситуація спостерігається не вперше й викликає серйозне занепокоєння. Люди побоюються, що масове винищення риби може негативно вплинути на екосистему річки, яка й без того останніми роками перебуває не в найкращому стані.

У коментарях користувачі закликають звернути увагу на проблему відповідні служби та екологів, аби оцінити масштаби шкоди та визначити можливі шляхи реагування. Частина дописувачів наголошує, що баклани є хижаками й діють інстинктивно, однак за такої концентрації птахів природний баланс може бути порушений.

Наразі офіційних коментарів від екологічних служб чи місцевої влади щодо ситуації на Стрипі немає. Водночас мешканці Бучача сподіваються, що проблему не залишать поза увагою, адже річка є важливою природною та рекреаційною складовою громади.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#баклани #річка #стрипа #тернопільщина #риба #нашестя
Оголошення