
12:30, Сьогодні
Уряд хоче працевлаштувати чоловіків, які уникають мобілізації

Влада України готує масштабні зміни на ринку праці, адаптуючи його до актуальних потреб економіки. Зокрема, планується залучення до роботи чоловіків, які наразі уникають мобілізації.
Про це повідомили у Міністерстві економіки.
Як зазнають у відомстві, ключовими кроками стануть масова перекваліфікація кадрів для бізнесу, боротьба з неофіційною зайнятістю та залучення всіх наявних трудових ресурсів, зокрема тих, хто уникає легального працевлаштування. Ці наміри закріплені у Стратегії зайнятості населення до 2030 року, затвердженій Кабміном. Документ має допомогти пом’якшити економічні наслідки війни, ускладнені демографічним спадом.
Серед основних проблем ринку праці називають скорочення чисельності населення, високий рівень фактичного безробіття та дисбаланс між кваліфікацією працівників і запитами роботодавців. Поки претенденти з гуманітарною освітою не можуть знайти роботу за фахом, бізнес відчуває гостру нестачу технічних спеціалістів.
Стратегія передбачає зближення попиту й пропозиції, розвиток системи перекваліфікації та зростання рівня зайнятості. До 2030 року влада розраховує збільшити кількість працюючих громадян на 2 млн осіб і знизити безробіття до 9,9%.
Окрему увагу приділять працевлаштуванню ветеранів, внутрішньо переміщених осіб, людей з інвалідністю та громадян віком понад 45 років.
Водночас експерти не виключають, що для досягнення поставлених цілей державі доведеться шукати способи залучення чоловіків, які уникають мобілізації. Проте реальні механізми такого залучення поки що залишаються незрозумілими.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
11:17, 2 лютого
09:28, 6 лютого
11:17, 2 лютого
11:17, 2 лютого
11:29, 30 січня