
10:16, Сьогодні
"Фантастичне видовище": шість планет пройдуть по небу парадом, рідкісне явище здивує українців

28 лютого і ще кілька днів можна буде споглядати на небі унікальний "парад планет": Юпітер, Сатурн, Венера, Меркурій, Нептун і Уран будуть одночасно постануть на нічному небі.
Як інформує "oboz", на честь цієї події NASA оприлюднило нові "соніфікації" – справжні голоси планет Сонячної системи. Своєю чергою доцентка астрофізики в Університеті Ланкаширу, доктор Меган Арго розповіла, де й як дивитись на парад планет.
Соніфікації від Чандри
Соніфікації – це звукові інтерпретації випромінювання планет, зроблені у рентгенівській обсерваторії "Чандра". Тобто, переведені в звук рентгенівські випромінювання планет.
Звісно, це не власне випромінювання планет, а лише відбиті ними рентгенівські промені Сонця. Але таке відбиття сонячних променів дає астрономам унікальну можливість спостерігати за планетами так, як це неможливо у інших видах телескопів.
Де і як спостерігати парад планет
Вже сьогоднішньої ночі і ще протягом декількох діб Юпітер, Сатурн, Венера, Меркурій, Нептун і Уран можна буде побачити на небі одразу. Причому першим з параду "зникне" Меркурій – це відбудеться у середині наступного тижня, а Юпітер і Венера "залишать" парад останніми, протягом декількох місяців.
Планети будуть розташовані по вигнутій лінії на небі. Зокрема, у північній півкулі Землі Юпітер можна буде побачити високо на південному сході, а Меркурій, Сатурн, Нептун і Венера будуть видні в скупченні близько до горизонту на західній частині неба.
Венера буде найяскравішою, а Меркурій буде доволі тусклою зіркою праворуч від неї; Сатурн і Нептун будуть трохи вище. Уран також буде тьмяним, перебуваючи нижче групи зірок, відомих як "Сім сестер".
Аби побачити парад планет, слід вийти на вулицю рано ввечері і знайти місце з хорошим оглядом на захід – бажано на пагорбі.
Що кажуть вчені
Докторка Меган Арго з Університету Ланкаширу запевняє, що побачити так багато планет на небі одночасно – це рідкісне явище.
"Ми бачимо парад зараз тому, що орбіти планет привели їх приблизно в одну й ту саму область неба з нашої точки зору на Землі. Оскільки кожна планета обертається навколо Сонця з різною швидкістю, вони постійно змінюють своє положення на тлі зірок. Лише зрідка їхні шляхи збігаються таким чином, що кілька з них розміщуються разом на нашому нічному небі", – сказала вона.
За її словами, парад з чотирьох або п'яти планет одночасно трапляється досить часто, наприклад, був один минулого року. А таке рідке явище, як зараз, "відбудеться не раніше 2040 року".
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
11:56, 16 лютого
19:18, 20 лютого
11:58, 16 лютого
12:58, 24 лютого