• Головна
  • У дворах Тернополя заборонили садити плодові дерева, а каштани у Центрі хочуть замінити
14:30, 1 листопада 2013 р.

У дворах Тернополя заборонили садити плодові дерева, а каштани у Центрі хочуть замінити

Висадку фруктово-ягідних порід не допускатимуть на території дворів Тернополя, навчальних, лікувальних та спортивних закладів.

Це передбачено Концепцією озеленення міста, прийнятою учора на сесії міської ради.

Натомість під час висадки перевагу надаватимуть хвойним породам, саджанцям низькорослих порід, заплановано поєднувати хвойні та листяні породи з метою створення шумоізоляційного бар’єру.

В Концепції також сказано, що під впливом антропогенного фактору у місті спостерігається поступове відмирання окремих особин окраси міста – каштанів внаслідок їх масового ураження каштановою мінуючою міллю (камерарія охріделла).

В документі йдеться, що з метою збереження традиційного місцевого колориту доцільною є заміна наявних порід дерев на більш адаптовані, стійкі до негативних впливів навколишнього середовища (каштан кінський рожевий Бріотті).

 

Також у Тернополі планують відродити вертикальне озеленення з допомогою витких рослин на фасадах будинків. Причому заплановано навіть робити візерунки з рослин.

«Якщо уважно придивитись до старих світлин Тернополя, то можна побачити, що у 30- 60-тих роках минулого століття було досить поширеним озеленення стін будинків (культові споруди, центральний універмаг, ЗОШ №1, 3, житловий будинок на вул. Острозького,1). Таку традицію пращурів потрібно відновити і поширити, в першу чергу, на однотипних неоковирних забудовах радянського періоду на масиві «Сонячний», «Канада», що дасть ряд покращень щодо проживання мешканців та значно зменшить візуальний дискомфорт кварталів», – йдеться в Концепції.

Вертикальне озеленення заплановано впроваджувати з використанням опор різної конструкції, що дозволить сформувати з витких насаджень різні малюнки і композиції на фасадах будинків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Оголошення
live comments feed...