
09:27, Сьогодні
Максимальний штраф – 17 тисяч: в Україні хочуть змінити покарання для водіїв, які перевищують швидкість

Водіїв в Україні можуть чекати суттєві зміни у правилах відповідальності за перевищення швидкості. У Верховній Раді готують законодавчу ініціативу, яка передбачає не лише збільшення штрафів у кілька разів, а й окремі жорсткі санкції для тих, хто систематично ігнорує швидкісні обмеження.
Автори документа пояснюють, що нововведення мають допомогти зменшити кількість смертельних аварій на дорогах.
Про це повідомила нардепка Ольга Василевська-Смаглюк, пише 0352 з посиланням на Мінфін.
Документ розроблений спільно з Міністерством внутрішніх справ та Національною поліцією України. Його мета — посилити відповідальність водіїв за порушення швидкісного режиму, яке є однією з ключових причин дорожньо-транспортних пригод із тяжкими наслідками.
Які штрафи діють зараз
Наразі за перевищення встановленої швидкості більш як на 20 км/год водій сплачує штраф у розмірі 340 грн.
За перевищення швидкості більш як на 50 км/год передбачено штраф 1700 грн.
Які штрафи пропонують запровадити
Законопроєкт передбачає нову градацію відповідальності залежно від рівня перевищення швидкості:
понад 20 км/год — 680 грн; понад 40 км/год — 2040 грн; понад 60 км/год — 2720 грн; понад 80 км/год — 3400 грн.
Окремо пропонується посилити відповідальність для системних порушників. Якщо водій перевищить швидкість п’ять і більше разів протягом року, штраф може становити 17 000 грн.
Автори ініціативи наголошують, що посилення відповідальності має зменшити кількість аварій, травмованих і загиблих на дорогах. Зміни набудуть чинності лише після ухвалення законопроєкту Верховною Радою та підписання його президентом.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
11:30, 18 червня
18:05, 20 червня
00:00, 7 жовтня 2025 р.
18:05, 20 червня
11:37, Вчора