• Головна
  • Тернопільських учнів 5 і 10 класів перевірятиме Міністерство освіти і науки України
18:00, 8 листопада 2013 р.

Тернопільських учнів 5 і 10 класів перевірятиме Міністерство освіти і науки України

Всеукраїнський моніторинг знань ініціює Міністерство освіти і науки України. Цього разу рівень знань протестують лише на двох паралелях – у 5 і 10 класах. П’ятикласники писатимуть 5 контрольних, а десятикласники – 12. Проведуть тестування в усіх школах з 12 листопада до 12 грудня.

Тестами школярів зараз не здивуєш. Таку форму перевірки знань використовують вчителі на уроках, а без тестів ЗНО вступити після школи у виш – неможливо. Проте зараз Міністерство освіти зобов’язало дітей пройти тести, щоб зрозуміти, на якому рівні освіта в Україні, повідомляє TV-4.

“Визначити рівень знань дітей за початкову та за основну базову школу, а також визначити ті недоліки, які мають місце у вивченні даних предметів. Ну і будемо вірити, надіятися, що для покращення стану і викладання, і підручників, і програм. Це також буде враховано під час опрацювання результатів цих контрольних робіт”, – розповів заступник директора ТОКІППО з питань ЗНО та моніторингу якості освіти Юрій Шайнюк.

Моніторинг знань учнів 5 і 10 класів проведуть за спеціальними збірниками. От тільки видавати їх безкоштовно не будуть. Заплатити за один такий збірник доведеться 8 гривень.

“Складність є у придбанні цих підручників, бо це є певні кошти. Держава на це не дає жодної копійки. Але ми виходимо з тієї ситуації, яка є на сьогоднішній день”, – каже директор школи-економічного ліцею №9 Тернополя Григорій Рибак.

Завдання з кожного навчального предмета складаються з 10 варіантів тестів. За два дні до проведення контрольної оголосять 4 варіанти, які учні будуть виконувати. Написати роботу школярі мають встигнути за одни урок.

“Завдання трошки є важкими. Могли би бути завдання легшими. Вони не стикуються з програмою, з плануванням, бо є такі теми, які ми ще не брали. Але надіємося, що поки ми будемо складати цей моніторинг вкінці листопада – десь середина, то можливо ми ще пройдемо ці питання”, – зазначає вчитель англійської мови школи-економічного ліцею №9 Тернополя Галина Кікцьо.

У день проведення моніторингу правильні відповіді до завдань тестів о 14 годині будуть розміщені в інтернеті. А перевірятимуть завдання самі вчителі у школі. Учням за написані контрольні, добре чи погано, нічого не грозить. Оцінки за міністерські тести ставити не будуть.

“Це лише моніторингове дослідження і воно не несе за собою якихось каральних дій. Але разом з тим ми будемо мати результати ще результати річних оцінок. Якщо вони будуть кардинально відрізнятися, то відповідно треба буде з’ясовувати причини, чому в четвертому класі був високий і достатній рівень, а в п’ятому ні. Адже пройшло не так багато часу, щоб діти могли все забути, що вивчали у 4 класі”, – пояснив Юрій Шайнюк.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Оголошення
live comments feed...