• Головна
  • Корів у Бучацькому районі доїтимуть під … Моцарта
17:45, 22 лютого 2011 р.

Корів у Бучацькому районі доїтимуть під … Моцарта

Будівництво двох тваринницьких комплексів розпочато у селі Ліщанці та Осівці Бучацького району. Будуватимуть їх на основі старих, радянських ферм. У приміщеннях наразі зривають стару покрівлю, всередині забирають жолоби, та роблять відповідні заміри. На Бучаччині вже працює два схожих комплекси.

“Все у цих комплексах буде комп’ютеризовано та зроблено згідно новітніх європейських технологій, — пояснив Петро Гадз, голова асоціації роботодавців агропромислового комплексу Тернопілля, голова Спостережної ради ТОВ “Бучачагрохлібпром”. — У перших двох комплексах, які діють у селах Пилява та Соколів вже є більше двох тисяч поголів’я корів”.

На вже діючих підприємствах побудовано окрім стайні для худоби, ще й приміщення для телят, молокопереробний цех, приміщення для зберігання трави. Із під корів ніхто із людей не вичищає, це все робить спеціальна машина, а відходи не викидають, а направляють на органічні добрива.

“На кожній корові є номерок, який занесений в базу даних, завдяки цьому можна подивитися необхідні дані про тварину, скільки вона давала молока, тощо, — зазначає пан Гадз. — Окрім цього, у приміщенні стоять музичні колонки, і для тварин грає класична, спокійна музика. Можу сказати, що після такого нововведення надої корів збільшилися. Щоденно одна корова дає приблизно 20-23 літра молока”.

Корів для комплексів закуповуватимуть у населення. На новостворених підприємствах матимуть змогу працевлаштуватися більше 180 осіб. Тут планується утримувати 2,5 тисячі голів худоби, з них 800 дійних корів. Поряд же спорудять сучасний молочний зал.

“Вже до кінця року ці будівлі будуть здані в експлуатацію, а наступного року буде ще три, — запевнив Валентин Хоптян, голова ОДА. — Відтак в області працюватиме чотири сучасних тваринницьких комплекси. Будівництво таких комплексів це економічний потенціал для району та області”.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

ТОП новини
"Штам "Дельта" таємно руйнує організм, біду розпізнають лиш за цими ознаками": лікар про останню надію хворих
"Штам "Дельта" приховано знищує легені, тільки ця дія врятує вам життя": лікар про найстрашнішу загрозу вірусу
"Земля пішла з-під ніг від слів Притули": співак з Тернополя вийшов на сцену у шоу "Україна має талант - 2021" (ВІДЕО)
"Штам "Дельта" знищує здоров'я за лічені години, медики терміново порадили перелік рятівних дій": лікар про хитрість вірусу
Оголошення
live comments feed...