• Головна
  • Сьогодні іменини у Михайлів і храмовий празник на Сонячному масиві
10:00, 21 листопада 2013 р.

Сьогодні іменини у Михайлів і храмовий празник на Сонячному масиві

Сьогодні церква відзначає свято Собору Архистратига Михаїла і всіх Небесних Сил безплотних, встановлене на початку IV століття на помісному Лаодикійському соборі, що  засудив єретичне поклоніння ангелам як творцям і володарям світу.

Відповідно тернополянам варто привітати усіх своїх знайомих Михайлів з іменинами, а парафіян церкви Архистратига Михаїла на вул.. 15 квітня – із храмовим празником.

Святий Архангел Михаїл, згідно апокрифів, очолив військо ангелів і переміг диявола, скинувши його з небес. На іконах він зображається таким, що топче ногами Люцифера, як переможець тримає в лівій руці на грудях зелену фінікову гілку, а в правій руці спис, на верху якого біла корогва, із зображенням червоного хреста, в ознаменування перемоги Христа над дияволом.

Існує поширений переказ про чорта, який намагався сховатися від архистратига Михаїла. Щоб урятувати, чорт почав називати предмети, за якими Михайло не дістав би його.

Серед можливих варіантів він називав навіть людину, але архистратиг Михайло сказав, що в цьому разі людину він уб'є та дасть їй царство небесне, а чортові все одно — непереливки! Так чорт перелічив геть усі предмети, під якими міг би сховатися, аби Бог його не дістав, а про кущ ліщини забув. Тож мисливці радять під час бурі в лісі ховатися під ліщиною, оскільки там грім не вб'є.

Архангел Михаїл вважається одним з покровителей України, ізраїльського народу, німців, міста Київ.

Архангела Михаїла вважають покровителем військових, міліціонерів, моряків, бакалійників, парашутистів, хворих, а також метеорологи, радіологи, гравірувальники й різьбярі, фехтувальники, шліфувальники і золотарі.

Своїм покровителем Архангела Михаїла вважають різні організації, зокрема Спілка Української Молоді (СУМ).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Оголошення
live comments feed...