• Головна
  • Чому на Тернопільщині почали закривати школи?
17:00, 22 листопада 2013 р.

Чому на Тернопільщині почали закривати школи?

Ви - нам, ми – вам. Таким, можна сказати, шантажним методом Тернопільська обласна адміністрація змушує районні ради виконувати свої вказівки. Мова йде про закриття навчальних закладів у Тернопільському районі.

 Ще на початку року райрада зверталася до адміністрації з проханням виділити додаткові кошти на зарплати освітянам. Утім протягом року гроші так і не надійшли, повідомляє Номер один. В адміністрації довго слів не підбирали: не виконали наказу про закриття шкіл – немає грошей. 

Ще 30 січня Тернопільська районна рада звернулася до керівництва держави та області з повідомленням про те, що району на делеговані повноваження по заробітній платі не вистачає в освіті 8 367 тис. грн., культурі - 399 тис. грн., сільським і селищним радам - 924 тис. грн., крім того, на оплату за енергоносії - 3743 тис. грн. 27 вересня районна рада повторно зверталася з аналогічним клопотанням. Адресати – ті самі.

При розподілі коштів з державного бюджету області на оплату праці працівників бюджетних установ було виділено 50,8 млн. грн. З цих коштів Тернопільському району виділено 2 611, 8 тис. грн. або 28% до потреби при середньому показнику по області 45,8%. При уточненні додаткової потреби на 2013 рік на початку листопада було безпідставно зменшено додаткову потребу по делегованих повноваженнях на заробітну плату, мотивуючи це тим, що Тернопільський район не закрив(!) ряд загальноосвітніх шкіл на суму 2 114,7 тис. грн.

– Відділ освіти Тернопільської РДА взяв на себе зобов’язання зменшити фінансове навантаження на районні школи (2,14 млн. грн.) за рахунок закриття шкіл у селах Чистилів, Красівка, Серединки, призупинити роботу шкіл у Смиківцях та Йосипівці, реорганізувати – у Довжанці та об’єднати з дитсадками в Домаморичах і Козівці. По останніх двох закладах рішення виконано, бо воно захищало інтереси громад. Школу у Чистилові теж закрили, бо там не було учнів. Розглядати ж питання щодо закриття інших шкіл – не доцільно, - переконує голова Тернопільської районної ради Василь Дідух.

15 листопада на сесії районної ради депутати прийняли звернення до Кабінету Міністрів, Тернопільської обласної ради та ТОДА з проханням зафіксувати реальну суму додаткової потреби у коштах на заробітну плату в розмірі понад 5,5 млн. грн., що дасть можливість до кінця року виплатити освітянам зароблене…

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

ТОП новини
"Штам "Дельта" почав "обвалювати" симптоми, це вже нова хвороба": лікарка про тромбози та інші особливості недуги
"Жахливий факт про штам "Дельта", імунна система у пастці": медики про друге зараження у дітей і дорослих
"Жахлива помилка, пацієнти кусають лікті": медик про штам "Дельта" і його "полювання" на конкретну групу людей
"Викликає "обманні" симптоми, люди не знають про близькість трагедії": лікарка про штам "Дельта" і його нову стратегію
Оголошення
live comments feed...