• Головна
  • На Тернопільщині впроваджують нові технології у гематології
12:32, 28 лютого 2011 р.

На Тернопільщині впроваджують нові технології у гематології

Проблема зростання онкологічних захворювань в Україні залишається актуальною. Стосовно онкогематології цей показник відносно стабільний протягом останніх 5 років. У нашій області він найнижчий в Україні через несвоєчасне звертання хворих.

Першими ознаками захворювань крові є загальне недомагання, слабкість, втомлюваність, зниження апетиту. Згодом з’являються синці, виникає біль в кістках, важкість в животі, збільшуються лімфовузли. При появі таких симптомів необхідно звернутись до терапевта за місцем проживання, який скерує на загальний аналіз крові і при потребі призначить консультацію гематолога.

Подальшу сучасну діагностику здійснюють на базі Тернопільської університетської лікарні - цитологічний аналіз показників крові, кісткового мозку, лімфатичних вузлів; цитохімічне дослідження клітин крові та кісткового мозку; комп`ютерна томографія. Завдяки тісній співпраці з медичним університетом, з січня 2011 року проводиться імунофенотипування клітин крові та кісткового мозку при мієлоїдних та лімфоїдних лейкеміях.

Нині в арсеналі гематолога є медичні препарати, що діють на хромосомному рівні, дають можливість пацієнтам на довгі роки забути про недугу та повноцінно жити. Так, 14 жителів Тернопільської області, хворих на хронічну мієлоїдну лейкемію, беруть участь у соціальному проекті «Право жити» і отримують препарат глівек за кошти державного бюджету та як гуманітарну допомогу від фірми «Новартіс».

У січні 2011 року отримали 7200 таблеток глівеку та БАД, з порталу http://icart.com.ua/bad-buy.html, для наших пацієнтів (вартість таблетки - 800 гривень). У результаті лікування цим препаратом 11 хворих перебувають у клініко-гематологічній ремісії, 3 - у цитогенетичній ремісії.

Високий рівень смертності та інвалідності серед хворих на лейкемію виводить цю проблему за межі галузевого значення. Розв`язання проблеми в лікуванні хворих на лейкемію можливе в рамках виконання Державної цільової програми розвитку гематології та державної програми з трансплантації клітин кісткового мозку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...