Тернополянам на замітку: у 2014 році передусім дорожчатимуть продукти харчування

В Україні цього року зростатимуть ціни на одяг, побутову техніку, паливо та продукти харчування. Натомість ціна автомобілів та нерухомості суттєво не зміниться. І навіть може впасти.

Такі прогнози озвучили експерти, повідомляє "Сніданок з 1+1".

У 2014 році передусім дорожчатимуть продукти харчування. Але експерти також прогнозують зростання цін на імпортні товари, а саме побутову техніку та одяг. Натомість є й такі групи товарів, ціна яких може знизитися.

 "Крупні товари, які коштують дуже дорого, - це нерухомість і автомобілі, швидше за все, або не виростуть в ціні, або навіть трохи знизяться. В першу чергу можуть підвищуватися ціни на продукти харчування, сильно підвищуватися через поганий врожай", - повідомив економічний експерт Олександр Дубинський.

Не варто також очікувати зростання цін на комунальні послуги та нерухомість. Через введення нових акцизних зборів алкоголь, тютюн та автомобільне пальне можуть подорожчати.

За словами економічного експерта Олександра Пасховера, найбільше в 2014 році подорожчають молочні продукти.

"В минулому році дуже сильно подорожчали яйця", - сказав експерт і додав, що цього року вони не мають рости в ціні. Пасховер звернув увагу на те, що на вартість овочів в першу чергу впливають погані очікування, а останнім часу вони в українців саме такі. Водночас ціни на техніку, за словами експерта, залежатимуть від стабільності курсу долара, а оскільки вартість товарів формувалась на песимістичних прогнозах, то і вони можуть подорожчати.

Водночас ціни на автомобілі та нерухомість залишаться на колишньому рівні, додав Пасховер. Він також зауважив, що у гривні "немає серйозних підстав міцно стояти, але її будуть все одно тримати. Скоріш за все, вона сильно не впаде". Раніше експерти розповіли, чому шкідливо купувати продукти у бабусь на ринках.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі