• Головна
  • На Майдані тітушки переодягалися навіть у медиків – розповідає тернопільський лікар
16:30, 7 березня 2014 р.

На Майдані тітушки переодягалися навіть у медиків – розповідає тернопільський лікар

Під час кривавих протистоянь тітушки переодягалися навіть у медиків. Про це розповів лікар з Тернополя Андрій Салогорник, який перебував на Майдані. Андрій також розповів, як віддано стояли майданівці на барикадах, щоб відстояти справедливість та майбутнє своєї держави.

“Хочу віддати честь і подяку тим хлопцям, які стояли на барикадах. Були бойові дії, прибіг хлопчина з проханням перев’язати руку. Ми подивилися, що палець був вже синім. Ми сказали, що треба йти в хірургію, там промиють рану, зашиють тощо. Він відповів: “Ні! перев’яжіть, я дочергую ніч і тоді піду в хірургію”. Хлопці дуже віддано боролися і перебували на Майдані. Стояли до кінця”, – розповідає Андрій Салогорник.

За словами Андрія, тітушки переодягалися навіть у медиків і так потрапляли на Майдан, роздавали ліки людям. “Мобільні медичні бригади відрізнялися певною формою – це була біла футболка з червоним хрестом. Такі футболки видавалися  волонтерам, які вступали на службу медичної бригади і ті, які чергували. Цю футболку дуже легко було дістати і протилежній стороні, тому що вони не йшли під розпис. Ловилися медики, які носили незрозумілі таблетки, робили уколи, хоча перед медиками на Майдані першим завданням стояло надання першої медичної допомоги. Ніяких уколів, ніякої специфічної  діяльності не велося. Коли був мирний час роздавали таблетки від кашлю, тобто ніяких особливих ліків не носили”.

За словами Андрія, учасники Майдану кількома методами зуміли відрізняти лікарів-тітушок від справжніх медиків.

“Ми старалися підходити до кожного лікаря, якого ми не знаємо в лице, якщо новий з’являвся або мав підозрілий вигляд. Наші медики ходили зі спеціальними аптечками. А ті тушки-лікарі ходили з пакетами. Ми приходили до них і запитували: “де ти приквартирований, до якого медичного пункту і чи знаєш когось з координаторів?” В основному вони не могли відповідати на такі запитання, тоді вже Самооборона вела з ними бесіду. Також було дуже багато самопроголошених лікарів, які не мають медичної освіти, одягали форму червоного хреста, брали кульок, купу ліків і ходили по Майдану”.  

Тамта ҐУҐУШВІЛІ

#Майдан #тітушки #лікарі

Коментарі

Оголошення
live comments feed...