• Головна
  • Командир корвету «Тернопіль», який за національністю… росіянин, залишився вірним українському народу
16:50, 19 березня 2014 р.

Командир корвету «Тернопіль», який за національністю… росіянин, залишився вірним українському народу

“Хоча над нами ніхто не стоїть з дулами автоматів, ми не втрачаємо пильності і ведемо посилену охорону”, – телефоном розповів “Новій Тернопільській газеті” командир корвета “Тернопіль”, капітан третього рангу Максим Ємельяненко.

До причалу Севастопольської гавані, де стоїть заблокований корвет, приходять рідні військових моряків, щоб хоч кілька хвилин побачитися з ними. Ці моменти особливо хвилюючі, бо усі розуміють, що кожна така зустріч може бути останньою.

– Я не буду багатослівним, бо знаю, що всі телефони прослуховують, – зауважив Максим Олександрович. – За ці дні ми вже звикли бути весь час у повній бойовій готовності і спати в бронежилетах. Найважче було на початку березня. Тепер, коли російські військові зняли блокаду, стало відносно легше. Однак ми добре розуміємо, що це затишшя тимчасове, і стоятимемо до кінця. Сподіваюся, найближчим часом ситуація стане зрозумілішою.

Командир корвета розповів, що блокада їхнього судна була завчасно задумана, бо коли морський шлях ще був вільним, вони отримали команду передислокувати корвет до Одеси, але в останній момент її відмінили… А потім прийшли російські кораблі і відрізали шлях.

– Мене дуже здивувала бездіяльність нашої влади, – обурюється Максим Олександрович. – Вони тільки робили вигляд, що хочуть нам допомогти, виголошували якісь заяви, а реально ніхто нічого не робив…

Цікаво, що Максим Ємельяненко за національністю… росіянин. Виріс у Калінінградській області, однак, попри це, залишився вірним українському народу, якому давав присягу. Командиром корвета “Тернопіль” став півтора місяця тому, до того часу півтора року командував корветом “Луцьк”.

– Нині настрій в екіпажу різний, – розповів командир. – Буває, сперечаємося через політичну ситуацію в країні, адже серед нас є і уродженці Західної України, і татари, і росіяни, але ми залишаємося вірними присязі.

Якщо на початку в екіпажу були проблеми із провізією, то тепер усе налагоджено.

– Продукти постачає наше командування, допомагають і родичі, – розповів командир корвета. – Особливо хочемо подякувати тернополянам, які матеріально і морально дуже нас підтримують.

#корвет Тернопіль #екіпаж #прапор

Коментарі

Оголошення
live comments feed...