Досить прибирати!

До Великодня у кожній тернопільській оселі господарі намагаються навести лад. Вікна вже блищать, штори випрані, килимки почищені, підлога помита, порохи витерті, але ми ще і ще прагнемо "навести глянц" в домі. І ось тут варто спинитися! Бо, як виявилося, чистоти може бути забагато!

Учені дійшли висновку, що одержимість чистотою може стати безпосередньою причиною депресії, повідомляє британська газета Daily Mail.

Постійно ретельно прибираючи, людина знищує як шкідливі бактерії, так і віруси, необхідні для правильного функціонування організму. А деякі бактерії просто необхідні для зміцнення імунної системи людини та підвищення опірності організму до різних запальних процесів і алергічних реакцій. Нестача таких бактерій негативно впливає і на роботу людського мозку, який перестає виробляти серотонін - біологічно активну речовину, що впливає на настрій людини (гормон щастя).

Вчені спостерігали за 27 добровольцями, які приймали препарати для лікування гепатиту С, що викликають аналогічні реакції на алергію.

Поява депресії залежить від роботи імунної системи. У міру дорослішання імунна система людини також розвивається і зміцнюється. Якщо вона піддається впливу великої кількості бактерій і паразитів, то вона може обмежувати їхній вплив.

Створюючи навколо себе штучне чисте середовище ми позбавляємо наш імунітет можливості пристосуватися до боротьби з інфекціями. Тому на заході люди частіше страждають від депресії, ніж у слабо розвинених країнах: у Великобританії від депресії страждає один з десяти жителів, а в Нігерії один зі 100.

Неохайність таож є серйозним психічним розладом. Це захворювання отримало назву синдром мессі, від англійського слова messy - безладний, брудний.

Отже, усе добре в міру!

Будемо підтримувати чистоту, але без фанатизму.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі