• Головна
  • Освітяни Тернополя виконуватимуть розпорядження міського голови вибірково?
19:20, 28 квітня 2011 р.

Освітяни Тернополя виконуватимуть розпорядження міського голови вибірково?

У міській раді прийняли рішення, якого не збирались виконувати?

Підписана міським головою програма економії бюджетних коштів по закладах освіти за кілька днів стала топ-темою для тернополян. Одних бентежило закриття дитячих садків на літній період, інших – вимушені відпустки за власний рахунок та питання звільнення певної категорії працівників освіти. Однак, виявляється, повністю вірити цьому документа не варто.

Першим пунктом даного документа стало тимчасове призупинення діяльності дошкільних навчальних закладів. У документі чорним по білому вказано, що садочки припиняють роботу на 1,5 місяця під час літніх відпусток. У місцевих ЗМІ періодично з’являлася інформація з заявами обурених батьків, яких у дитсадках уже попередили про дані зміни у роботі закладів. Натомість Ольга Похиляк запевняє, що жоден садочок на час літніх канікул не буде припиняти роботи. Під цим розпорядженням, виявляється, керівництво міста мало на увазі зведення груп у межах одного закладу, яке, до речі, було наступним пунктом документа.

– У нас традиційно щоліта проводиться зведення груп. Зважаючи на те, що батьки забирають дітей у літній період на оздоровлення до бабусь та дідусів, кількість діток у садочку зменшується. Такі заходи буде вжито, якщо залишатиметься менше 5 дітей в одній групі. Зведення відбуватимуться тільки в межах одного садочка. Якщо групи складатимуться з 20-25 чоловік, то зводити їх ніхто не буде. Але я вас запевняю, що діти від цього не постраждають, оскільки будуть мати можливість відвідувати той садок, куди вони ходили протягом року, – пояснила Ольга Похиляк.

У випадку зведення груп декому з вихователів і нянь доведеться взяти відпустку за власним бажанням. Виникає питання, хто підготував документ з такою грубою помилкою та як міський голова міг поставити свій підпис під розпорядженням про тимчасове припинення роботи дошкільних закладів, якщо воно не було заплановане?

Вакантні місця не заповнюватимуть

Ольга Похиляк говорила про зведення груп у контексті оптимізації роботи дошкільних закладів у літній період. У документі справді вдалось знайти подібне розпорядження, однак є однин нюанс: зведення тут рекомендовано проводити протягом року. Ще одним пунктом розпорядження є ущільнення мережі класів з мінімальним наповненням 30 учнів. Така ситуація, на думку Ольги Похиляк, не впливатиме на якість навчально-виховного процесу. Чому? Тому що в управлінні не мають наміру виконувати наступний пункт розпорядження – частково не проводити поділу на групи при вивченні української та іноземних мов. Ольга Похиляк запевнила, що у місцевих школах поділ на групи відбуватиметься й надалі, тому кожен учень зможе отримати необхідну кількість уваги.

Ще одним пунктом розпорядження міське керівництво планує скоротити штатні одиниці музичних керівників, інструкторів з фізкультури та техніків з лікувальної апаратури, однак тут теж, як з’ясувалось, є одне «але»…

– Ні фізінструкторів, ні музкеріників скорочувати не будуть. Усі вони залишаються працювати. Мова йде про ясельні групи, де виховуються дітки дворічного віку. Тут вихователь може обійтися без фізінструктура, а зарядку і різні спортивні години провести самостійно, – повідомила Ольга Похиляк.

Чому розробники проекту документа одразу не прописали це в розпорядженні, аби чітко визначити категорію працівників і уникнути таким чином зайвої метушні та паніки серед педагогів, незрозуміло?

Не менш цікавим є пункт програми про незаповнення вакантних посад. Ще попередник Ольги Похиляк Олександр Остапчук заявляв, що у черзі на працевлаштування в освітні заклади міста перебуває 1500 педагогів. З кожним роком їх кількість збільшується, проте з курсом нинішнього міського керівництва новими вчителями тернопільських школярів потішать не скоро. За словами головного освітянина міста, протягом терміну, який вона обіймає посаду (майже чотири місяці - авт.), кадрових змін у навчальних закладах міста не відбулося. Незаповненим вакантним місцем залишається посада директора ЗОШ№16, однак, враховуючи розпорядження голови, може саме на керівниках шкіл економитимуть у міській раді.

Пункт програми щодо переведення санітарок-нянь, які працюють у ясельних групах, з 1,3 ставки на 1 ставку, в управлінні освіти обіцяють виконувати по мінімуму. За словами Ольги Похиляк, протягом чотирьох місяців не переведено на менші ставки жодного працівника, однак такої можливості жінка не відкидає. А ось з переведенням спортивних груп на абонентську плату, яку пропонувала програма економії коштів, ситуація кардинально протилежна. Начальник управління запевнила, що усі діти матимуть змогу й надалі займатися безкоштовно.

Порівнявши текст документа із заявами начальника управління освіти, виникає логічне запитання: для чого міське керівництво готує програму, яку спростовує і не збирається виконувати? У міськраді готують програми тільки для формальності, чи тут просто не очікували на таке бурхливе обговорення? Виявилося простіше усе спростувати, аніж виправдовуватись…

Посилання на згаданий документ

http://www.rada.te.ua/app/webroot/files/file/dod_04_04_11_180.doc

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Оголошення
live comments feed...