Скандал у школі: чому на Тернопільщині вчителька оголосила війну проти директора

«Це була вчителька-мучителька нашого колективу», — кажуть педагоги Токівської ЗОШ Підволочиського району про свою колишню колегу Олександру М. (ім’я змінено з етичних міркувань).

Майже сім років вчителька вела війну проти педколективу, а найбільше — проти директора школи Нелі Володимирівни Бабій. За цей час написала десятки кляуз до райвно, облвно, прокуратури, міліції, санепідемстанції…

Причина конфлікту, як запевняють токівські педагоги, — особиста образа через те, що її мати, колишній завуч, пішла зі школи з ганьбою. Скандальний випадок про завучку свого часу облетів усю область. Правоохоронці тоді викрили нечесну оборудку завучки щодо підробки відомостей про зарплату. А торік розгорівся конфлікт між Олександрою М. та дирекцією школи. Вчителька публічно осудила директора в соціальній мережі «Однокласники». Обурена цим Неля Володимирівна звернулася до суду і виграла справу про захист честі. Втім, Олександра М. не визнала вини, подала на апеляцію і суд таки прийняв рішення на її користь, адже справа неординарна — у нас нема спеціалістів, які могли б встановити, чи в інтернеті писала саме токівська вчителька, пише .

«То розклад не такий, то годин мало…»

— Це неприємна історія для нашої школи, адже колектив багато років не міг спокійно працювати, нас безперервно «трусили» усі можливі інстанції. Остання перевірка з обласного департаменту освіти була 16 січня, ми вчергове збирали загальношкільні збори, пояснювали, аргументували... Та добре, що Олександра М. нарешті пішла зі школи, — полегшено зітхають вчителі. — Ця вперта скандальна жінка не давала нам спокою, завжди була чимось незадоволена, мала купу претензій — то розклад не такий, то їй годин мало, то не подякували її класові за виступ, то не так глянули на неї… Олександра М. в останні роки практично не спілкувалася з вчителями, зайде до учительської, буркне «добрий день», схопить журнал і до класу. На вулиці взагалі оберталася, щоб не вітатися, а її мати — плює…

Конфлікт через записи в «Однокласниках» розгорівся у листопаді минулого року. Олександра М. розкрутила в інтернеті дискусію про те, яким має бути директор школи, не оминула й Нелю Володимирівну. Тему жваво підхопили колишні токівчани з різних куточків світу. Вчителі й учні Токівської школи день-другий на перервах обговорювати інтернет-дискусію, а потім роздрукували й показали директору.

— Я не в тому віці, щоб щодня заглядати в інтернет, читати різні дурниці і перейматися ними, — каже Неля Володимирівна. — Та про ту брудну дискусію гуділо все село, тож мусила якось відреагувати. Подала заяву до суду. Найбільше обурило, що Олександра М. писала, ніби це я «підставила» її мамі крадіжку. Такої брехні не могла стерпіти, бо не маю жодного стосунку до тієї справи. Це засвідчують матеріали слідства щодо колишньої завучки. Олександра М. переконувала суд, що писала загальні міркування, але в мене є роздруківка її побрехеньок. Я впевнена, що то вона писала, бо скарги аналогічного змісту йшли з її подачі до різних інстанцій. Відколи її мама пішла зі школи, вона поставила собі за мету мстити колективу, «виїсти» директора. У мене нема з нею особистого конфлікту, вона воює з усім колективом. В суді я боролася за правду, хотіла почути вибачення і визнання вчителькою своєї провини. Суд зобов’язав вчительку сплатити мені 2 тисячі гривень моральної компенсації, та я рада, що вона виграла апеляцію — мені не потрібні її гроші. На розгляд апеляції я не їздила — не маю здоров’я ще раз все те вислуховувати. Найголовніше, що вона пішла з нашого колективу.

Директора школи обзивала тираном

Неля Володимирівна має 30-річний педагогічний стаж, 15 років обіймає посаду директора школи, має дві вищі освіти, категорію старшого вчителя.

— Наша директор на своєму місці — авторитетна, відповідальна, трудоголік, її уроки на вищому рівні, — кажуть про неї колеги. — А Олександра М. паплюжила її, обзивала тираном, казала, що їй треба у концтаборі працювати… Хіба це гідна дискусія?.. До речі, після перевірок портрет Нелі Володимирівни на дошці пошани в районі — ще більше оцінили її професіоналізм. А от проти скандальної вчительки виступали й батьки. Був випадок, що батьки відмовилися, аби вона була класним керівником у їхніх дітей. «Змусили батьків написати заяву», — не cприймала правди Олександра М.

«Яблуко від яблуні далеко не впаде…» — кажуть вчителі про скандальну вчительку і згадують про «діяльність» колишньої завучки. Декому із вчителів остання роками компенсовувала вкрадене із зарплат. Для цього, як розповідають, їй довелося набрати чимало кредитів.

— Вчителі через гуманність і доброту вибачили колишній завучці, а так хтозна чим би все закінчилося, — каже вчитель історії Петро Поліщук. — Завучка підробляла відомості, в яких писала значно менші суми зарплат, а у справжніх відомостях сама підписувалася за усіх. Коли потім з району привезли ті відомості, ми були вражені: на деяких взагалі не було підписів учителів. Виявилося, що завучка крала з кого по 50, з кого по 100 гривень із зарплати за місяць. У мене десь півроку «урізала» по 100 гривень, а зарплата тоді була десь 900 гривень. Якщо бачила, що вчителька записує свій дохід, то з неї не крала, а з довірливих смикала, скільки хотіла.

— У той час я була за кордоном на заробітках, та виявилося, що хтось брав за мене належну вчителям компенсацію за комунальні послуги, — додає вчитель Ольга Сальникова.

Причину конфлікту Олександри М. з колективом Ользі Євгенівні Сальниковій довелося пояснювати у суді, куди її викликали як свідка, адже вона — голова шкільної профспілки.

— У нас суміжні спеціальності, тому не раз наші робочі питання перетиналися, але це жодним чином не стосувалося особистих стосунків, — каже Ольга Євгенівна. — Мене як голову профспілки колега запитувала на суді про внески, скаржилася, чому її не кличуть на свята педколективу. Я жодної копійки собі в кишеню не поклала, пояснювала, а особисті запрошення, скажімо, на День вчителя не роздавала, бо це спільне свято — приходять усі бажаючі.

— Олександра — обдарована жінка, гарно співає, вміє підготувати чудовий виховний захід, але, бувало, тижнями не проводила нормально уроки, тільки репетиції, а вчитель має бути вчителем. Утім, будь-які недоліки в роботі можна виправити, а от зіпсовані стосунки — непросто, — підсумовують педагоги з Токів.

Тернопільщина школа директор скандал
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі