До Тернополя привезли унікальні старовинні ікони Поділля

Унікальну виставку “Народна ікона Поділля” привезли до Тернопільського обласного краєзнавчого музею. Колекцію зібрав хмельничанин Олександр Чернов.

Її вже встигли побачити мешканці різних міст України: Луцька, Одеси, Острога, Кам'янець-Подільського, Нетішина, Колодяжного, Меджибожу. В Тернополі ж подільська ікона побувала вперше.

“Це не моя колекція. Це ваша. Це колекція кожної людини, для того, щоб згадати, що це наші предки і вони на нас дивляться, вони нам помагають. В нас є дуже велика культура. Ми велика нація. Ми великі люди”, - розповідає про ідею зібрання ікон колекціонер Олександр Чернов.

“Цього року ми просто відчули, що така виставка буде необхідна. Вона не була запланована. Я думаю, що зараз багато з нас потребують духовної підтримки і, сподіваюсь, що ось ця виставка її дасть, тим, хто прийде сюди поспілкуватися з цими зразками народної творчості” - розповіла дружина ініціатора виставки, директор Хмельницького обласного художнього музею, пані Лариса.
Завітав на відкриття і голова Тернопільської облдержадміністрації Олег Сиротюк.

“Насправді така виставка - це подія для тернопільської землі. Ми вдячні, що ви до нас приїхали і сподіваємося, що тисячі та навіть десятки тисяч тернополян та гостей нашої області зможуть відвідати її, щоби побачити цю невимовну красу та багатство. Бо це наше коріння, наша традиція. Це те, що має бути в нашому житті. Ми маємо зберігати і примножувати такі духовні багатства. Щиро вам дякую за ту працю, яку ви робите. Ми завжди раді бачити вас на Тернопільщині з хорошими ініціативами”, - зазначив голова облдержадміністрації.

Виставка діятиме в Тернопільському обласному краєзнавчому музеї щоденно з 10:00 до 18:00 до початку вересня.

Тернопіль ікони виставка
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі