11:02, 8 червня 2011 р.
36% людей з ознаками кишкових інфекцій купували молочні продукти на стихійних ринках
3 випадки гострих кишкових інфекцій, 4 укуси тваринами, 11 укусів кліщами, по одному випадку скарлатини та коклюшу, 4 хворих на вітряну віспу і 72 гострі респіраторні вірусні інфекції зареєстрували в Тернополі за один день – 6 червня. Про це заявив головний державний санітарний лікар міста Володимир Панічев, повідомляє ІНТБ.
Він додав, що у зв’язку з подіями в Україні та світі, важливе місце у роботі медиків обласного центру є попередження кишкових інфекцій та холери. Володимир Панічев: «Всі фактори, які зазвичай спричиняють поширення гострих кишкових інфекцій на будь-якій території, мають бути ретельно відпрацьовані. По-перше, питна вода, яку споживають мешканці, має бути гарантованої якості і насамперед безпечна за мікробіологічними критеріями. По-друге – харчові продукти також мають бути гарантованої якості».
36% людей, які звернулися по медичну допомогу з ознаками кишкових інфекцій, купували молочні продукти на стихійних ринках. Тому, каже Володимир Панічев, щоб уберегти своє здоров’я, не варто купувати продукти в сумнівних місцях та відвідувати підозрілі заклади громадського харчування, а також дотримуватись правил особистої гігієни.
Володимир Панічев: «Завдання – унеможливити передачу холери на території міста та при умові, що вона буде завезена. А завезена вона можу бути двома шляхами: перше – це коли приїде інфікована людина, друге – це коли буде привезений якийсь інфікований харчовий продукт, найімовірніше – риба». А от чи варто тернополянам їхати відпочивати на південь, Володимир Панічев пояснив, що купатися та рибалити на узбережжі Азовського моря в межах Донецької області заборонено, проте заклади відпочинку там працюють.
Володимир Панічев: «Кожна людина має вибрати, наскільки їй відпочинок без моря є підходящим, тобто просто перебувати у закладі. Якихось рекомендацій чи закликів МОЗ типу, що «там утриматися», «не їхати туди» ще чогось абсолютно немає».
Володимир Панічев каже, що у Тернополі немає факторів ризику, які могли б викликати занепокоєння. Але це не означає, що запобіжними засобами можна легковажити, наголошує лікар. Слід контролювати: що, де і як ви їсте чи п’єте, а при перших ознаках кишкових інфекцій негайно звертайтеся до лікаря.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
11:36, 7 листопада
15:57, 30 жовтня
15:57, 30 жовтня
11:56, 28 жовтня
11:40, 4 листопада
live comments feed...