• Головна
  • Тернопільських лікарів і священників не допитуватимуть
22:19, 14 червня 2011 р.

Тернопільських лікарів і священників не допитуватимуть

Верховна рада взяла за основу проект закону "Про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України". Згідно з ним, - повідомляє ТСН, - священики, нотаріуси, лікарі та психологи не можуть бути допитані як свідки з приводу того, що їм було довірено або стало відомо при здійсненні професійної діяльності.

Виняток становитиме лише випадки, коли вищеперераховані люди у письмовій формі звільнені від обов'язку зберігати професійну таємницю особою, що довірила їм ці відомості.

Відповідний документ ініційований народним депутатом від фракції НУ-НС Володимиром Марущенком, підтримали 236 народних депутатів.

Чинне кримінально-процесуальне законодавство дозволяє слідчим допитувати як свідків священиків. Фактично, це означає, що священнослужитель зобов'язаний поділитися з міліцією тією інформацією, яку він дізнався від людини під час сповіді, хоча закон "Про свободу совісті та релігійні організації" містить протилежну норму: ніхто не може вимагати від священика розкриття таємниці сповіді. Таким чином, внесеннями змін до кодексу ці норми будуть приведені у відповідність одна до одної.

Коментарі

Оголошення
live comments feed...