• Головна
  • Як тернопільські чоловіки «косять» від армії?
20:30, 12 серпня 2014 р.

Як тернопільські чоловіки «косять» від армії?

Чоловіків-інвалідів віком 18-60 років у нашій області цьогоріч побільшало. У деяких районах Тернопільщини зросла й кількість чоловіків, які постійно доглядають за старенькими. Можливою причиною такого зростання деякі тернополяни вважають ухилення від мобілізації.

“Косити” від армії, коли в Україні ще брали на строкову службу, було поширеним явищем. Стоптувати чоботи на благо держави – марна трата часу, вважали багато молодих тернополян. І багато хто з таким твердженням погоджувався. До війська йшли хіба що ті, хто не міг “відкосити” чи пов’язували своє майбутнє з тими організаціями, де бажаний військовий квиток. Був, звісно, і відсоток свідомих громадян, які вважали за честь виконати свій військовий обов’язок. Та призови в армію припинились, а разом із ними зникли й різні схеми ухилення від служби.

- Та в країні не було війни, – каже учасник АТО, який три місяці перебував на Сході. – Зараз все по-іншому, державі потрібен захист. Неодноразово читав повідомлення з різних міст, що тут і там затримали правоохоронця, військового, посадовця, які за гроші вирішували питання ухилення від служби. Така злість брала. Коли ж приїхав сюди у відпустку, до мене зателефонував знайомий і підказав, як можна ухилитися від повернення війну. Він не врахував, що я пішов добровольцем…. Біда, коли від армії ховаються.

Спосіб уникнути мобілізації банально простий – догляд над старою людиною. У кожного є бабусі та дідусі, тож це не є проблемою. Сергій попросив дізнатися, чи ця схема діє і наскільки жителі нашої області свідомі. 

Під час підготовки публікації журналісти 20 хвилин помітили цікаву закономірнцість: значне збільшення кількості опікунів помітне в окремих районах. Тобто, вочевидь, один розумник із села чи містечка так зробив, поділився досвідом із друзями — і пішло-поїхало. Дані, які отримали, – за перше півріччя, тобто до оголошення нової хвилі мобілізації. Чи збільшили активні дії військових на Сході кількість інвалідів та доглядальників, будемо дізнаватися за декілька місяців.

Прикро і досить показово, що посилену “турботу” про стареньких виявляють саме в час війни. Разом з тим, “свідомим громадянам” варто розуміти, що правоохоронці все ж перевірятимуть як законність опікунства, так і факти набуття інвалідності.

- Якщо комусь відомі випадки ухилення, будь ласка, звертайтеся, – сказав під час Громадської ради в нашій редакції в. о. військового комісара Тернопільського обласного військового комісаріату Володимир Катинський. – Будемо з’ясовувати всі обставини справи. Тільки прошу: не потрібно робити анонімні заяви. Адже їх, згідно із законом, не розглядають.

То ж якщо хтось знає про інвалідність здорового чоловіка, опікунство над людиною, за котрою й так є кому доглядати, або про інші методи ухилення – звертайтесь до комісаріату. Ситуація, коли одні молоді хлопці добровільно ризикують життям, а інші, які б мали бути в війську, “косять” – ненормальна. Номер, за яким можна повідомляти про такі випадки: 25-09-83 (обласний комісаріат – прим. ред.).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #чоловіки #армія #інваліди
ТОП новини
Військкоматів не уникне ніхто: повідомили про важливий нюанс нової хвилі мобілізації
"Лютий холод іде в ці області, навіть синоптики приголомшені прогнозом": де буде мороз у -6 градусів, дощ і снігопад?
Вражаюча карколомна ДТП: тролейбус зніс авто рятувальників і понісся тротуаром збивати перехожих (ФОТО, ВІДЕО)
"Потужна гроза суне в ці області, навіть синоптики стривожені прогнозом": куде пре мороз у -5 градусів, дощ і снігопад?
Оголошення
live comments feed...