
20:04, 20 липня 2011 р.
Ліки в Тернополі будуть: Азаров пообіцяв відірвати голову міністру охорони здоров'я
Сьогодні М.Я.Азаров дізнався з газет про проблеми із закупівлею ліків. Він наказав міністру охорони здоров'я відривати голови відповідальним за тендерні закупівлі чиновникам, або він відірве голову міністру.
Як інформує МОЗ, зекономлено 16% коштів при централізованій закупівлі лікарських засобів. Як наголосила перший заступник Міністра охорони здоров'я України Раїса Моісеєнко, зараз Міністерство працює над здешевленням лікарських засобів, які закуповуються централізовано за державний кошт. Пріорітним є забезпечення максимально більшої кількості пацієнтів з найбільш поширеними онкологічними захворюваннями, туберкульозом, СНІДом, виключно якісними лікарськими засобами та виробами медичного призначення.
МОЗ почало проводити закупівлі, ціни по багатьох препаратах знижені у 1,5 рази.
Очікується збільшення майже в 3 рази кількості пацієнтів, які отримають лікарські засоби за рахунок централізованих закупівель. Завдання - забезпечити ліками першого ряду за державний кошт 45-50% пацієнтів. Потреба хворих на туберкульоз в ліках першого ряду буде задоволена на 100%. Обсяг закупівель передбачає формування резервів не менш, як на 3 місяці.
Обговорено ситуацію з контролем якості лікарських засобів. Забезпечення якості ліків на всіх етапах - головна мета.
В Україні 80% аптечних установ розташовані в містах, а в селах проживає третина (33%) населення України.
Станом на 1 липня 2011 року в Україні нараховується 13641 аптек, 2860 аптечних кіосків, 5440 аптечних пунктів, 579 аптечних складів.
Минулого року було видано 30 негативних висновків про якість ввезених лікарських засобів, а в цьому - вже 61, з них 34 - на фармацевтична сировина, а це сотні тисяч упаковок, що не дійшли до українського споживача.
За I півріччя 2011 року Держлікслужбою України прийнято 176 рішень про заборону реалізації (торгівлі), зберігання та застосування субстандартних лікарських засобів:
- 92 приписи про заборону 69 найменувань неякісних лікарських засобів (у тому числі 26 приписів про заборону всіх серій);
- 17 приписів про заборону 8 найменувань фальсифікованих лікарських засобів;
- 67 приписів про заборону 84 найменувань незареєстрованих лікарських засобів.
Усього за півроку територіальними органами проведено понад 5000 перевірок, за результатами яких винесено понад 2000 постанов та стягнено штрафів на суму понад півмільйона гривень, що майже вдвічі перевищує показники минулого року.
Протягом останніх трьох років іноземні виробники лікарських засобів є безперечними "лідерами" за кількістю приписів за показниками якості або побічних дій. Одна з причин - нерівні умови при допуску на ринок вітчизняних підприємств і закордонних.
Найчастіше фальсифікації піддаються найбільш рекламовані лікарські засоби, як правило з недоведеною ефективністю - ДОЛАРЕН, флуколд, ефект, фестал, мезим, гепабене, кетанов. Це традиційно - протизастудні препарати, засоби для лікування шлунково-кишкових захворювань (ферментні).
В даний час в Кримінальному кодексі України передбачена відповідальність лише за виробництво і реалізацію "отруйних чи сильнодіючих лікарських засобів". А виробництво фальсифікату - адміністративне правопорушення, штраф до 1500 гривень. Актуальним є введення кримінальної відповідальності за виробництво та розповсюдження фальсифікованих ліків.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
11:34, 16 травня
41
14:19, 15 травня
13:08, 6 травня
15:07, 12 травня
17:05, Сьогодні
122
live comments feed...
Коментарі