Тріщини та пошкоджена покрівля: у Тернополі руйнується старовинна вілла (фото)

Тріщини на стінах фасаду та фундаменту, пошкоджені елементи конструкції покрівлі, вхідні двері давно забуті - будівля має дуже занедбаний стан та повільно руйнується.

Вілла подружжя Вітошинських внесена у реєстр Пам'яток архітектури та місцебудування (місцевого значення): Житловий будинок, 1898 р., вул. Н. Опільського, 6 ох. № 255/1-М.

Потрібна негайна реакція відповідних служб міської ради, щоб не спіткала сумнозвісна доля будинку по вул. Крушельницької, 53. Власник кам'яниці - Володимир Вітошинський відомий, як міський лікар, учасник багатьох українських організацій та пропагандист спорту серед молоді. Його дружина Олімпія Вітошинська, також знана учасниця добродійних акцій. В домі часто бував батько Володимира, Осип Вітошинський (1838-1904) — священик із села Денисова, популяризатор української пісні, організатор та диригент знаменитого Денисівського хору, пише Opencity.  Під час своїх відвідин Тернополя, гостював у цій інтелігентній сім’ї і Василь Стефаник, товариш Володимира ще зі студентських літ. Про це тепер нагадають дві меморіальні дошки.

Тріщини та пошкоджена покрівля: у Тернополі руйнується старовинна вілла (фото) (фото) - фото 1
Тріщини та пошкоджена покрівля: у Тернополі руйнується старовинна вілла (фото) (фото) - фото 1
Тріщини та пошкоджена покрівля: у Тернополі руйнується старовинна вілла (фото) (фото) - фото 2 Тріщини та пошкоджена покрівля: у Тернополі руйнується старовинна вілла (фото) (фото) - фото 2 Тріщини та пошкоджена покрівля: у Тернополі руйнується старовинна вілла (фото) (фото) - фото 2 Тріщини та пошкоджена покрівля: у Тернополі руйнується старовинна вілла (фото) (фото) - фото 2
Тернопіль руйнується старовинна вілла
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі