• Головна
  • Генерал-майор міліції Ф.В.Бортняк: «Жодна проблемна справа наших краян не залишиться поза увагою»
12:00, 18 серпня 2011 р.

Генерал-майор міліції Ф.В.Бортняк: «Жодна проблемна справа наших краян не залишиться поза увагою»

На прямому зв’язку – начальник УМВС в області генерал Федір Бортняк: «Моя позиція залишається незмінною – порушив міліціонер дисципліну чи закон – нестиме відповідальність».

Начальник УМВС в області генерал-майор міліції Федір Бортняк провів майже півторагодинний прямий зв’язок з жителями краю. Головний міліціонер відповів на запитання краян та журналістів обласної газети "Свобода", які, передусім, стосувалися змін чинного законодавства щодо технічного огляду автомобілів, громадянської позиції правоохоронців, очікуваного скорочення у лавах МВС, а також на інші запитання, які мають певний резонанс серед громадськості нашого краю.
Першою на лінію «прямого зв’язку» зателефонувала мешканка Чорткова пані Валентина. Її чоловік – військовий офіцер позичив гроші мешканцю того ж райцентру і тепер не може їх повернути. Заяву з цього приводу сімейство направило до обласного управління міліції ще 11 травня, але офіційної відповіді досі не отримало.
З цього приводу Федір Всеволодович доручив відповідним службам розібратися у справі і в найкоротший термін про перебіг подій заявників буде повідомлено персонально.

Ціна питання – життя людей

Одразу два дзвінки стосувалося техогляду, який начебто офіційно відмінили. Але державтоінспекція збирається контролювати справність машин безпосередньо на трасі. Для цього задіють пересувні станції діагностики. Наскільки це буде якісно і чи буде у водіїв можливість оскаржити рішення інспектора, якщо він з ним не згідний?
– Справді, 13 серпня вступив у дію Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення надмірного державного регулювання у сфері автомобільних перевезень», котрий в народі ще називають «законом про відміну техогляду». Замість цього, говорячи мовою закону, буде введений «обов'язковий технічний контроль». Власнику приватного автотранспорту тепер не треба буде стояти у чергах, сплачувати дорожній податок чи за талон технічного огляду. Але це аж ніяк не звільнить його від контролю за технічним станом автомобіля. Пильнуватимуть за технікою і автоінспектори. Щоправда, тепер з допомогою пересувних станції діагностики.     До слова, в області лише останнім часом сталися чотири дорожніх пригоди, до яких призвела якраз несправність транспортних засобів. Матеріальні збитки, при цьому, склали кількасот тисяч гривень.
Щодо якості перевірки, то на станціях буде встановлене сертифіковане обладнання. Тому, вважаю, що тут не треба оскаржувати дії інспектора, а варто подбати про належний технічний стан автомобіля. Ціна питання – життя і здоров’я людей.

- У засобах масової інформації на адресу правоохоронних органів нині звучить немало критики. Зокрема і про те, що міліція, мовляв, зайнялася політикою, особливо під час протестних акцій громадян. На вашу думку, у таких ситуаціях спецпідрозділи відстоюють інтереси влади чи насамперед забезпечують правопорядок?

– Давайте розставимо все по місцях. Ми живемо у демократичній країні. Міліція вдячна громадянам, засобам масової інформації за конструктивну критику. Більше того, оперативно реагуємо на такі повідомлення. Наведу приклад. На офіційному веб-сайті обласного управління внутрішніх справ з моєї ініціативи запроваджено рубрику, де кожен відвідувач може звернутися з будь-якого питання. Ці щоденні повідомлення разом з оперативними зведеннями лягають на мій стіл. Про ефективність такої роботи свідчать хоча б такі факти. Взимку, коли в області лютувала снігова буря і десятки машин потрапили у дорожні пригоди, жителька Івано-Франківської області поскаржилася на грубі дії наряду ДАІ. Того ж дня було проведено службову перевірку, я підписав відповідний наказ про покарання. Або інший приклад: о третій годині ночі тернополянин поскаржився на працівника патрульної служби, який порушував спокій сусідів. Незважаючи на те, що події відбувалися у вихідні, скаржник того ж дня після вжитих заходів до порушника подякував нам за оперативне реагування.
Щодо політичних перепитій, то назвіть хоча б один приклад, коли міліція області стала на сторону тієї чи іншої політичної сили. Незважаючи на те, що окремі політики воліли б, аби ми їх обслуговували, хочу запевнити – міліція завжди буде поза політикою. Водночас, ми реагуватимемо на будь-які прояви порушень громадського порядку, незалежно від політичної приналежності.
Редактор Козівської районної газети «Вільне слово» Степан Шкарабан поцікавився, чи задоволений генерал роботою своїх підлеглих у районах? Мова йшла і про дільничних інспекторів, які сьогодні обслуговують, буває, 10-12 населених пунктів…

- Я ніколи не можу бути до кінця задоволений роботою своїх підлеглих у районах. І не тому, що там працюють недобросовісні керівники. Навпаки, усі вони віддаються роботі сповна, не рахуючись із часом. Одна з причин мого невдоволення – якісна реалізація вимог, які нині ставить МВС України до нашої роботи. На жаль, свідомість окремих працівників не досягла того рівня, де б уважне та ввічливе ставлення до простої людини з її проблемами було основою роботи кожного міліціонера.
Щодо служби дільничних інспекторів міліції. Це одна з основних міліцейських ланок, яка безпосередньо працює з людьми. До речі, через тиждень після мого призначення на посаду, вручив ключі від службових авто саме підрозділам дільничних в усіх районах області. Багато чого у плані матеріально-технічного забезпечення було зроблено й згодом. Розумію, що цього недостатньо. Рано чи пізно, ми повернемося до практики минулого, коли дільничний інспектор утримувався за рахунок колгоспу та обслуговував один чи два-три населених пункти сільської ради. У 2002-2003 роках ми започаткували добру справу: у деяких селах створили своєрідні штаби правопорядку. Суть полягала в тому, що в одному приміщенні і проживав, і працював дільничний інспектор або як його називали шериф. Власне сьогодні на цю тему веду мову з головами райдержадміністрацій, районних, сільських рад. У селах є будинки, які пустують. Спільними зусиллями ми могли б відремонтувати їх, обладнати робочі кабінети дільничних інспекторів засобами зв’язку, забезпечити автотранспортом. І жителі цих сіл будуть знати, до кого звертатися. Бо для людини важливо вчасно отримати допомогу. Певні розуміння у цьому плані вже є.     Водночас, дільничні інспектори повинні мати юридичну освіту, могти людині щось фахово підказати, порадити, зарадити конкретно.

Тернополянин Василь Фещук цікавився, з якими скаргами наші краяни найчастіше звертаються до начальника обласної міліції під час особистого прийому громадян…

- Усі знають, що понеділковий прийом громадян у мене триває доти, доки не вислухаю кожного. Більше того, при можливості одразу намагаюся допомогти людині, незалежно з яким питанням вона звернулася. Виїжджаючи у райони, теж обов’язково приймаю людей. І, що характерно, якщо у перші місяці мого перебування на цій посаді до мене зверталися чи не по півсотні осіб, то тепер скаржників відчутно поменшало.
А приходять люди на прийом до начальника міліції із соціально-побутовими проблемами, з приводу розслідування кримінальних справ, у тому числі дорожньо-транспортних пригод, працевлаштування. На жаль, громадяни звертаються із скаргами на дії та бездіяльність працівників міліції. Кожне таке повторне звернення вважаю надзвичайною подією. До проведення перевірки залучаємо працівників інспекції особового складу.
Бійтесь... власної байдужості

- Криміногенна ситуація змушує тернополян бути обережними на вулицях, убезпечувати себе від квартирних злодіїв. Взагалі, чого і кого слід найбільше остерігатися тернополянам?

- Зазначу, що впродовж останнього року криміногенна ситуація в області стала стабільнішою. Нам вдалося не допустити серйозних кримінальних проявів, пов’язаних із застосуванням вогнепальної зброї, кримінальних «розбірок». Такий же висновок можна зробити з того, що в області наполовину поменшало квартирних крадіжок, на третину – шахрайств. Суттєво поменшало й незаконних заволодінь автотранспортом, злочинів, скоєних на вулицях та у громадських місцях. Розкриті усі навмисні вбивства й тілесні ушкодження. Я не ідеалізую роботу тернопільської міліції. Звичайно, є проблеми щодо окремих категорій злочинів. Ми аналізуємо їх і приходимо до висновку – багато в чому це залежить від загальної економічної ситуації, незайнятості молодих людей, певних соціальних проблем.
А боятися потрібно, насамперед, власної безпечності. Необхідно подбати про збереження власного майна. Елементарні речі: автомобіль обов’язково треба обладнати сигналізацією, паркувати транспорт на стоянках та гаражах, які перебувають під охороною. У квартирах обов’язково слід встановити охоронну сигналізацію, надійні двері тощо.
Хочу звернутися до всіх тернополян – у випадку небезпеки негайно звертайтеся телефоном у міліцейські підрозділи. Будьте певні, тут ви отримаєте допомогу.

Сумлінних обов’язково працевлаштуємо
Тернополянку Ірину тривожить те, що в обласному управлінні скоротили багатьох працівників. Її чоловік також залишається без роботи, а сама вона у декретній відпустці по догляду за дитиною, якій лише два місяці. Тож жінка цікавилась, чи пропонуватимуть тим, кого торкнулося скорочення, нове місце роботи – наприклад, у райвідділах чи міськвідділі?

- Справді, це болюче питання. Міністерство внутрішніх справ України затвердило штат апарату УМВС України в Тернопільській області. У ході проведення реорганізації скорочено тридцять відсотків особового складу. Призначаються на посади в апарат УМВС, згідно нового штатного розпису, ті співробітники, котрі мають відповідний досвід роботи та рівень фахової підготовки, позитивно зарекомендували себе на займаних посадах. Працівникам, котрі потрапили під скорочення через відсутність вакансій, будемо пропонувати посади у міськрайорганах внутрішніх справ області. На даний час некомплект у підрозділах УМВС області дозволяє працевлаштувати вказану категорію працівників.

Чисельність обласного управління уже скоротили. Скажіть, чого чекати районним підрозділам, адже там і без того бракує людей?
- У Міністерстві внутрішніх справ України на сьогоднішні розробляється нова структура міськрайорганів внутрішніх справ, в якій будуть враховані досвід та нові методи роботи органів внутрішніх справ. Скорочення у міськрайорганах внутрішніх справ буде, однак у менших масштабах, оскільки робота працівників практичних підрозділів впливає на оцінку діяльності міліції та підвищення довіри до неї з боку населення загалом.

Нове пенсійне законодавство викликало переміни у міліцейських структурах. Триває відтік професійних працівників. Яких заходів вживатимете, щоби поліпшити ситуацію? Чи підвищуватимуть заробітну платню працівникам міліції? – запитує тернополянин Тарас.

- Недофінансування системи МВС з боку держави, складні умови праці, невідповідність заробітної платні обсягу інтелектуальних, фізичних зусиль працівників, зниження рівня соціальної захищеності, зокрема, нестабільність пенсійного законодавства, справді призвели останніми роками до певної плинності кадрів, в тому числі керівного складу, зниження чисельності працівників, які мають досвід роботи. Тому основним із завдань на даний час є збереження професійного ядра органів та підрозділів внутрішніх справ. Міністерство внутрішніх справ разом із Кабінетом Міністрів України вивчає питання збільшення фінансування органів внутрішніх справ та підняття заробітної плати працівникам міліції, Вже зараз скорочення чисельності апарату міністерства та управлінь дало змогу збільшити заробітну плату у таких підрозділах міліції як «Беркут», «Сокіл», «Титан». 
Кажуть, що в області скорочуватимуть кількість працівників ДАІ. Чи не погіршить це ситуації на дорогах?

- Поки що кадрове скорочення в структурі ДАІ тільки планується. Ми йдемо до Євросоюзу, у країнах якого на автошляхах ніде не побачите дорожньо-патрульної служби. МВС України прийняло рішення, що і на наших дорогах державного значення порядок забезпечуватиметься завдяки дислокації стаціонарних постів. В області таких постів буде три. Отож, відповідно до поставлених завдань, проходитиме й скорочення в структурах ДАІ.
При цьому, хотів би побажати усім нам європейської ментальності і культури, де усі дотримуються букви закону. А в нас як часто буває? Коли водії знають, що на певному відрізку шляху знаходиться патруль, обмежують швидкість. Коли ж ні – і через населений пункт можуть мчати, як мовиться, з вітерцем, наражаючи на небезпеку людей.
Честь і порядність – понад усе
- Пане генерале, сьогодні у вас своєрідний ювілей: 25 років служби у міліції. Що вважаєте честю офіцера?

- Моя позиція залишається незмінною – порушив міліціонер дисципліну чи закон – нестиме відповідальність. Більше того – недисциплінованих працівників одразу безальтернативно звільняємо з органів внутрішніх справ.

Звісно, в режимі телефонного діалогу генерал не зміг відповісти на всі запитання. Тому окремих авторів дзвінків він запросив на особистий примом, а іншим дозвонювачам, справи яких потребують додаткового розслідування, начальник обласної міліції відповість листовно. Але в будь-якому випадку, як запевнив Федір Всеволодович, жодна проблемна справа наших краян не залишиться поза увагою.

Генерал-майор міліції Ф.В.Бортняк: «Жодна проблемна справа наших краян не залишиться поза увагою», фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Військкоматів не уникне ніхто: повідомили про важливий нюанс нової хвилі мобілізації
"Лютий холод іде в ці області, навіть синоптики приголомшені прогнозом": де буде мороз у -6 градусів, дощ і снігопад?
Вражаюча карколомна ДТП: тролейбус зніс авто рятувальників і понісся тротуаром збивати перехожих (ФОТО, ВІДЕО)
"Потужна гроза суне в ці області, навіть синоптики стривожені прогнозом": куде пре мороз у -5 градусів, дощ і снігопад?
Оголошення
live comments feed...