Яворський сподівається, що в його новій команді не буде такого хамства, як в «Ниві»

Зірка тернопільського футболу Ігор Яворський очолить команду з Канади ФК "Атомік Селектс Торонто". До роботи у клубі, де президентом є канадець українського походження Ігор Прокіпчук, Яворський приступить 1 лютого.

Разом з 55-річним фахівцем в Канаду можуть відправитися кілька українських гравців — захисники Микола Лазорик і Віктор Яневич, нападник Ігор Мельник.

Про свій новий клуб Ігор Яворський розповів в інтерв’ю «Футбол 24».

- Чемпіонат Канади достатньо екзотичний для нас, із України навіть не пригадую, хто туди їхав. Довго вагалися над цією пропозицією?

- Ні, не вагався. В Україні зараз важко знайти. А робота в Торонто мене зацікавила. Люди хочуть зробити хороший клуб, чому б не долучитися і не спробувати свої сили? Тим паче, я знаю свої можливості, свій рівень. Українські тренери нічим не гірші за іноземних наставників, а можливо і кращі. Просто своїм тренерам власники клубів не дають стільки часу, як зарубіжним. Подивіться скільки часу терпіли в «Дніпрі» Рамоса поки не з’явився результат. А ось Безсонову стільки часу не дали. І так повсюди. Мені хочеться реалізувати себе в іноземному клубі. Там багато емігрантів із України, велика община в Торонто. Цікаво буде для мене, для футболістів, які туди зі мною поїдуть. І цікаво керівництву клубу. Там є молодша команда, резерв. Потрібно налагодити співпрацю між усіма ланками.

- Як керівники клубу на вас вийшли?

- Президентом клубу є Ігор Прокіпчук. Він сам українець, колись виступав за львівський «Сокіл», був воротарем. Свого часу виїхав в Канаду, після того приїздив в Тернопіль, брав участь в чемпіонаті світу серед діаспори. Так ми познайомилися, почали спілкуватися. Прокіпчук мені запропонував цю роботу, я довго не думав і погодився.  

- Який бюджет «Атомік Селектс Торонто»?

- Не знаю, не володію інформацією. Футболісти, які їдуть зі мною, задоволені. Упевнений, такого хамства, як в тернопільській «Ниві», не буде. Футболістам, тренерам, медикам, масажистам не платили по 8 місяців зарплату, а президент клубу усіх обманює, що усе гаразд. Футболісти, навіть я, зверталися у Палату вирішення спорів, добивалися рішень на свою користь, а президент клубу і надалі говорив, що немає жодних проблем. Набридла брехня, у цивілізованій країні такого не може бути. Щоби гравці, лікарі випрошували свої гроші. Якщо не можеш виконувати контрактних зобов’язань, платити гроші, домовляйся зі всіма. Весь світ говорить про те, хто з футболістів чи тренерів скільки отримує. Це нормальна практика. А чому ми повинні ховатися? Тому що президент клубу щось там «хімічить».  

- Добре, тоді розкажіть, скільки ви будете заробляти в Торонто?

- (Сміється) Більше, ніж в тернопільській «Ниві».

- У команді, крім українців, ще будуть іноземці?

- Так, крім канадців, є ще американці.

- Яке завдання «Атомік Селектс Торонто»? Вихід в еліту?

- Думаю, таке завдання буде поставлено.  Ми про це будемо говорити 2 лютого. Тоді розробимо план підготовки, стратегію розвитку дитячої школи. Робота масштабна.

- У Канаді багато футбольних уболівальників?

- У них спорт номер один - хокей. Але і на футбол люди ходять. В еліті виступає «Торонто». Так на матчі приходить 20 тисяч, а то і більше. Ви ж розумієте, що люди ходять тільки тоді, коли команда показує гарний футбол. Коли ж команда програє, глядачів мало. Так у Європі, в Україні і в Канаді. Тому, треба працювати, тоді і будуть глядачі. У Торонто проживає більше 300 тисяч українців. Для них, мабуть, буде цікаво подивитися на українських футболістів, нашу команду. 

Яворський "Нива"
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі