• Головна
  • Автомобільний газ подорожчав через уроджеця Тернопілля Д.Фірташа?
20:02, 25 серпня 2011 р.

Автомобільний газ подорожчав через уроджеця Тернопілля Д.Фірташа?

Друковані та електронні ЗМІ України продовжують масову публікацію однотипних матеріалів на тему важливості збереження чинної системи спеціальних аукціонів з продажу скрапленого газу для потреб населення, - передає ТСН. - Про це свідчить щоденний моніторинг засобів масової інформації, який провела "Консалтингова група А-95".

Зокрема, більше десятка інтернет-сайтів розмістили низку схожих публікацій, що розповідають про "зниження соціальної напруженості на селі завдяки фіксованій ціні на балонний газ". На багатьох сайтах статті передруковано без будь-яких правок і змін.

Нагадаємо, 23 серпня у деяких друкованих та електронних ЗМІ з'явилися публікації про спецаукціони, які містять однаковий тезовий ряд, єдиний склад спікерів і часто дублюють пропозиції та цілі абзаци.

За даними видання OilNews, координацією проведення PR-кампанії по захисту чинної системи аукціонних продажів зрідженого газу держкомпаніями займаються фахівці фірм, що входять в сферу впливу Дмитра Фірташа, і відомств, підзвітних Міненерго, очільником якого є Юрій Бойко.

До їх числа належить дочірня компанія НАК "Нафтогаз Україна" "Укргазвидобування", очолювана Юрієм Борисовим, який до цього обіймав посаду головного виконавчого директора холдингу OSTCHEM Holding AG, що належить Фірташу.

"Укргазвидобування" є найбільшим українським виробником зрідженого газу — близько 215 тис. т/р, що складає 25% національного ринку. Згідно з постановою Кабміну № 599 від 4.04.2000 р. весь газ компанія продає на спецаукціонах для потреб населення за регульованими державними цінами, які в кілька разів нижчі за ринкові.

У той же час основними покупцями даного ресурсу виступають перекупники, які згодом реалізують пільговий газ за ринковими цінами. Так, в травні 2011 р. "Укрнафта" й "Укргазвидобування" продали на спецаукціонах весь газ власного виробництва до кінця 2011 р (196,63 тис. т) за ціною 2 130 грн/т. Сьогодні цей газ пропонують на ринку по 10 500-11 500 грн/т.

Як повідомило джерело OilNews в Мінекономрозвитку, нещодавно віце-прем'єр-міністр Андрій Клюєв дав доручення вивчити ситуацію, пов'язану з різким зростанням цін і дефіцитом скрапленого газу на ринку в липні-серпні.

Наразі на спецаукціонах 8 компаній скуповують 80% ресурсу, перепродаючи його згодом учасникам ринку або ж експортуючи за кордон. В результаті місячний заробіток цих компаній складає близько 240 мільйонів гривень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...