• Головна
  • На Тернопільщині всім наплювати на родину, що втрачає житло
15:00, 8 лютого 2015 р.

На Тернопільщині всім наплювати на родину, що втрачає житло

- Фактично, нас обікрали. Причому злодій сів у нас хаті, - каже франківчанка Мирослава Беніжей. – Ми звертаємось у міліцію та до суду і кричимо – ось він злодій, а всім наплювати. У суді не судять злодіїв, а над нами вчиняють судилище.

Так відгукується жінка про суди, міліцію та прокуратуру, зокрема у Козівському районі. За два роки судових засідань жінка, каже вона, втратила не тільки гроші, але й  здоров’я. Отримала два мікроінфаркти. Все це результат боротьби за квартиру, яку, переконана пані Мирослава, видурили шахрайськими методами у її чоловіка. Родина Беніжей звинувачує як Козівський суд, так слідчу та прокурора у роботі на користь іншої і сторони. Оскільки ті не тільки не бачать злочину у ситуації, що склалась, а й допомагають всіма можливими методами  винуватцям проблем Беніжеїв.

- Родичка суді, що спершу вів нашу цивільну справу про визнання угоди купівлі-продажу квартири у Володимира Беніжея Лізою З недійсними., - каже Мирослава Беніжей. – Як може вершитись правосуддя, якщо до справи залучений родич? Це невістка суді, як приватний нотаріус, засвідчила договір застави нашої квартири і договір купівлі-продажу квартири. Причому останній навіть не зареєструвала в Єдиному державному реєстрі прав на нерухоме майно.

Лист «заблукав» на пошті
Також родина Беніжей наводить ще ряд причин, через які вважають дії приватного нотаріуса злочинними, а відповідно такими, що допомогли позбавити їхню родину житла. Натомість, правоохоронці, скаржаться Беніжеї, цього не бачать. Приміром, кримінальне провадження, порушене за статтею про перевищення службових повноважень нотаріусом ( ст.365, ч. 1) вони закривають. Тоді родина звертається до суду із вимогою скасувати постанову слідчого про закриття. Але суд відмовляє, мовляв родина пропустила терміни, у які можна було оскаржувати терміни.

- Що цікаво, постанову ми отримали завдяки зверненню на Урядову лінію, - каже син, Ігор Беніжей. -  Нам її не хотіли давати.  Отримали ми  копію постанови про закриття від 30 листопада аж 22 грудня. А печатка на конверті говорить про те, що на поштове відділення лист прийшов 18 грудня. Тобто, згідно із закону, подавати скаргу ми могли до 29 грудня. Це й зробили.

Утім Козівський суд відмовив у розгляді скарги Беніжеїв, мовляв пропущені терміни оскарження. Оскільки  правоохоронці твердять – надіслали ще 1 грудня.
- Тобто, копія постанови ішла з Козови до Івано-Франківська  йшла стільки днів? Вона блудила по поштових відділеннях?, - обурюються  Беніжеї.

Знову суд у Козові
Така ж доля спіткала й іншу скаргу  на постанову слідчої  про відмову визнавати родину потерпілими по цій же статті, відкритій проти приватного нотаріуса. Тобто, отримали вони її 23 грудня, звернулись до суду, а суд сказав – ніц не може зробити, бо запізно звернулись. І ця ж копія постанови гуляла поштовими відділеннями з початку майже до кінця грудня. 

- І це при цьому, що якби ми не звертались на урядову лінію, то невідомо взагалі б, чи ми отримали б ті постанови, - каже пані Мирослава. – Тобто, міліція свідомо не дає нам часу  оскаржувати. 

Шукати підтримки родина подалась до апеляційного суду. Обидві скарги суд розглядав  у п’ятницю, 30 січня. На засіданнях побувала й журналіст 20хвилин.  Причому, справи до розгляду поставили, як вважають Беніжеї, у дивному порядку. Спершу зібрались слухати справу про відмову слідчої у визнанні їх потерпілими через дії нотаріуса, а потім вже – про  закриття провадження, порушеного за ознаками ст. 365. 

- Тобто, як можна прийняти рішення про визнання нас потерпілими по статті, закриття якої ми ще не оскаржили, - обурюється Ігор Беніжей. – Так це автоматична відмова. По чому визнавати нас потерпілими?

Люструватимуть область з квітня
Утім, судді дослухались до прохання перенести на дещо інший час. Як результат п’ятничних засідань – суд задовольнив частково скарги.  Тобто, змусив Козівський суд таки розглянути справи по суті, мовляв  скаржники таки не пропустили терміну оскарження.  Але самі постанови про закриття справи та відмову – не скасував. 

- На кожному кроці нам ставлять перепони, - додає пані Мирослава. –  Ми вважаємо дії прокурора та слідчої не відповідними, вони взагалі нічого не розслідують. Написали й скаргу на бездіяльність слідчої групи. І що – сам прокурор, на якого ми скаржились, і розглядав нашу скаргу. Як таке може бути? 

Зверталась родина  за допомогою і до  Люстраційного комітету. Звідти повідомили – люстрацію у правоохоронних органах проводитимуть на Тернопільщині з квітня по червень 2015 року.


Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільщина #суд #квартира #родина
Останні новини
Оголошення
live comments feed...