На Тернопільщині провели в останню путь захисника Донецького аеропорту Івана Вітишина

Область попрощалась зі ще одним Героєм – бійцем 80-ї окремої аеромобільної бригади Іваном Вітишином. Чоловік загинув місяць тому у Донецькому аеропорту. Додому тіло солдата доправили лише тепер. Після відправи в одному з храмів Великої Березовиці Івана Вітишина поховали у селі Велика Лука Тернопільського району, де він жив із сім’єю. Вічна пам’ять та слава героям.

Таких, як він, називають “кіборгами”. Іван Вітишин – один з тих, хто до останнього подиху захищав Донецький аеропорт.

– 20 числа підірвали аеропорт, бо 19 я ще з ним там був, він ще був живий. 19-го я виїхав зранку, а він лишився…

Там вже щоразу менше людей залишалося, залишались ті, хто не був поранений. Іван ще був не поранений, живий-здоровий 19 числа, а 20-го бачите, так сталося… Там вже був закладений тротил, вже все було готове, щоб підривати, ми просто того не знали. Виїжджати треба було однозначно скоріше, але зверху нас не чули… – розповідає боєць 80-ї окремої аеромобільної бригади Тарас Павленко, передає tv4

Військовослужбовці 80-ї окремої аеромобільної бригади, які майже 7 місяців служили з Іваном, вважають його загибель великою втратою. Цього дня вони втратили не лише бійця, а й побратима.

– Що можу сказати про Івана. Був дуже позитивною людиною, проявляв себе тільки в кращих якостях. Сумлінно виконував накази, ніколи ні з ким не сперечався, – пригадує Тарас.

Додому, на Тернопільщину, тіло Івана Вітишина доставили майже через місяць після загибелі. Прощались з бійцем у Великій Березовиці. Тут він ріс і навчався у школі. Нині її учні та вчителі прийшли попрощатись з Іваном.

– Це дитина, яка росла в сільській місцевості, завжди був добрим, роботящим, хорошим сином, батьком. Зараз ми довідались і дуже шкода, що такі діти помирають. Вони залишаються для нас героями, – каже вчитель Тернопільської ЗОШ №8 Орися Богданівна.

Поховали Івана Вітишина у селі Велика Лука Тернопільського району, де він жив із сім’єю – дружиною та трьома доньками. З фотографією дітей у руках він востаннє закрив очі, розповідають друзі. У зв’язку із загибеллю бійця 80-ї окремої аеромобільної бригади Івана Вітишина у зоні проведення антитерористичної операції 19 лютого на Тернопільщині оголосили Днем жалоби.

Бійці, які приїхали на похорон, цього повертаються на фронт. А на обличчях тих, хто прийшов попрощатись з далеко не першим загиблим у гібридній війні українським солдатом, застигло німе питання: “Хто наступний і скількома ще життями має заплатити Україна за свою незалежність?”.

Тернопільщина захисник Донецького аеропорту Іван Вітишин
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі