• Головна
  • Влада вкотре піднімає мовне питання через провали в економіці
16:09, 7 вересня 2011 р.

Влада вкотре піднімає мовне питання через провали в економіці

Саме так прокоментував голова Тернопільської обласної організації політичної партії «Українська платформа» Руслан Кулик проект Закону України №9073 «Про засади державної мовної політики»,  згідно з яким мови меншин функціонують на рівні із державною. Даний законопроект 26 серпня цього року зареєстрували у Верховній Раді регіонали Вадим Колесніченко та Сергій Ківалов.

Документом пропонується надати статус регіональної російській мові в 13 регіонах України, де російська є рідною для, як мінімум, 10% населення.

У якості регіональних мов крім російської автори законопроекту зазначають ще білоруську, болгарську, вірменську, гагаузьку, ідиш, кримськотатарську, молдавську, німецьку, новогрецьку, польську, ромську, румунську, словацьку і угорську, а також русинську, караїмську та кримчацьку мови.

Проектом також пропонується внесення до паспорту громадянина України, диплому про освіту, військового квитка, трудової книжки, свідоцтва про одруження та інших документів відомостей державною та мовою меншини на вибір.

Регіональні мови пропонується використовувати у судочинстві, слідстві, підприємницькій діяльності.

Окрім того, у разі прийняття законопроекту реформи прийдуть і у сферу освіти: навчання в Україні відбуватиметься як державною, так і іншими мовами, для чого будуть створені окремі класи та групи.

В рамках проекту регіональними мовами дозволяється користуватися засобам масової інформації, а також здійснювати дубляж фільмів будь-якою регіональною мовою залежно від попиту.

На думку Руслана Кулика, даний законопроект не вирішують жодної реальної проблеми мов національних меншин, а є лише ширмою для посилення русифікації та розколу країни»,

Крім того, за словами очільника «Української платформи» в Тернопільській області, даний законопроект може спровокувати конфліктність на мовній основі усередині навчального закладу, ускладнити організацію навчального процесу, потребуватиме бюджетних асигнувань для збільшення числа педагогічних кадрів та розширення матеріальної бази тощо. Тому сьогодні такий документ не можна розглядати у парламенті.

Руслан Кулик переконаний, що кінцеве слово з мовного питання повинно бути не за політиками, а українським суспільством. Саме тому він закликав громадські та політичні організації краю спільно протидіяти таким ініціативам Партії регіонів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...