• Головна
  • У Тернополі через переповненість дитсадочків вихователям доплачують до зарплати 200-700 гривень
21:00, 29 березня 2015 р.

У Тернополі через переповненість дитсадочків вихователям доплачують до зарплати 200-700 гривень

Не всім тернопільським дошкільнятам вистачає місця у дитячих садочках міста. Нині близько 900 малюків ризикують не потрапити у дошкільний заклад. Для вирішення цієї проблеми до 1 вересня у місті планують відкрити додаткові групи та два нових садочки на масивах «Дружба» і «БАМ».

На одну додаткову групу стане більше у дошкільних навчальних закладах №17 (вул. Симоненка),  №1 (вул. Живова), № 38 (вул. Стадникової), №33 (вул. Вербицького), також по ще одній групі отримають садочки на «Новому Світі»: №5 (вул. Наливайка ) і №25 (вул. Горбачевського). У закладі №22, що на вул. Лепкого, відкриють дві групи. Таким чином, вважає начальник управління освіти і науки Тернопільської міської ради Ольга Похиляк, вдасться розвантажити мікрорайон «Канада».

До першого вересня цього року в Тернополі мають з’явитися і два нових дошкільних заклади. Перший розташовуватиметься на «Дружбі» за адресою Юності, 9. Це корпус факультету комп’ютерних технологій Тернопільського економічного університету, який ТНЕУ віддає в обмін на земельну ділянку. Приміщення відремонтоване, потрібно провести ще деякі роботи й обладнати матеріально-технічну базу, пише «Номер один».

– У цьому приміщенні колись був дитячий садочок, тепер там знову вчитимуться дітки, плануємо розмістити шість груп. Це дуже важливо, адже дошкільні заклади на «Дружбі», особливо 37-й і 35-й, перевантажені, мікрорайон розбудовується, і таким чином зможемо піти назустріч громаді. Садочок матиме номер «3», – каже Ольга Похиляк.

Другий садок відкриють у приміщенні «Станції юних техніків» (вул. Київська, 3Б), він отримає номер «4». В управлінні освіти запевняють, що на роботу гуртків це не вплине, а приміщення звільнять за рахунок орендарів.

– Я хочу наголосити, що станція функціонуватиме як і раніше – не постраждають ні діти, ні педколектив, а гурток не буде закрито. Тут ми звільнимо п’ять приміщень за рахунок приватних підприємців, які їх орендують, та організації «Червоний хрест». Останню за згодою переводимо в іншу будівлю, в якій міська влада провела ремонт. Звільнення орендованих приміщень – це, по суті, виконання нормативних документів, прийнятих в Україні наприкінці минулого року, які прописані у Законах «Про освіту» і «Про дошкільну освіту», – пояснює Ольга Петрівна.

Переводити гуртки у класи шкіл, які знаходяться неподалік, наразі теж не будуть. Однак деякі кабінети «Станції» перенесуть з одних класів в інші. Це робиться для того, щоб компактно розмістити дошкільнят в одному крилі. За планом, вихованці садочків не пересікатимуться з гуртківцями. Такий крок є необхідним, пояснюють в управлінні освіти, оскільки коштів, щоб збудувати приміщення «з нуля», нема, тим часом малюки, які мешкають поблизу, не мають можливості відвідувати садочок. До прикладу, дошкільний заклад, який знаходиться найближче до «Станції юних техніків», нині не може прийняти 60 дітлахів 2013 року народження.

– На ремонти приміщень з міського бюджету виділено 800 тисяч гривень, я переконана, що цих грошей не вистачить. Сподіваюся, що міська влада на сесії виділить додаткові кошти, – зауважує Ольга Похиляк.

Групи у тернопільських садочках нині переповнені. При нормі для ясельної групи 15 вихованців, для садової – 20, нинішні класи налічують подекуди і понад 30 хлопчиків і дівчаток за списком. За перевантаженість вихователям і їх помічникам доплачують кошти до зарплати - 200-700 гривень. Для педагогів це відчутна сума, запевняють в управлінні.

Відкриють у Тернополі і школу-ліцей правового спрямування №2 на «Новому Світі» – завершуються останні підготування. Також готується проект рішення на чергове сесійне засідання міської ради про створення педагогічного ліцею спортивного профілю, який базуватиметься на площі Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка. Школу-ліцей №13 реорганізують у загальноосвітню.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #школи-ліцеї
Оголошення
live comments feed...