• Головна
  • Проблема «зарплатного рабства» хвилює велику кількість наших співгромадян – П. Порошенко
Новини компаній
08:00, 30 грудня 2015 р.

Проблема «зарплатного рабства» хвилює велику кількість наших співгромадян – П. Порошенко

Новини компаній

Президент України Петро Порошенко розглянув петицію з вимогою ліквідувати в країні так зване «зарплатне рабство» і дав доручення Кабінету міністрів забезпечити дотримання прав і свобод громадян у цій сфері.

Про це повідомляється на офіційному сайті глави держави. Як зазначив президент у коментарях до петиції, він доручив Кабміну всебічно вивчити проблему, що склалася, у тому числі переглянути порядок переведення рахунків переселенців до Ощадбанку, а також закон про пенсіонерів силових структур, яких позбавлено права вільно обирати зручний для них банк.

Нагадаємо, електронна петиція української «Асоціації захисту фінансових прав» з вимогою ліквідувати в Україні зарплатне рабство та забезпечити дотримання фінансових прав усіх українських громадян достроково (за тиждень до закінчення голосування) набрала необхідні 25 000 голосів і була спрямована на розгляд Петру Порошенку.

Як повідомили в асоціації, тепер цей документ має бути розглянутий президентом, а відповідні законопроекти внесені на обговорення парламенту. Окрім вимог скасування обов’язкового обслуговування держбанками співробітників бюджетних і держпідприємств, петиція вимагає також скасувати обов’язкове отримання в держбанках пенсій військовослужбовцями, пенсій та допомоги переселенцям із зони АТО тощо.

Тепер це питання на особистому контролі глави держави.

«Активне голосування людей за цю петицію, при тому, що її розгляд припав на період тимчасового призупинення роботи сайта петицій і посилення порядку ідентифікації відвідувачів сайта, наочно показує, наскільки ця «несуттєва» з точки зору влади проблема насправді хвилює більшість українських громадян, – говорить керівник «Асоціації захисту фінансових прав» Світлана Мальована. – Кожен громадянин повинен мати право вибирати банк для отримання зарплати або пенсії, а не бути заручником Кабміну чи директора підприємства. І ми дуже сподіваємося, що президент і законодавці почують думку своїх виборців».

Як зазначили в «Асоціації захисту фінансових прав», такого поняття як «зарплатні проекти» вже давно немає в жодній розвиненій країні світу, не кажучи вже про «зарплатне рабство». Поняття «зарплатний проект» є своєрідним атавістичним феноменом, з яким знайомі виключно громадяни держав, що утворилися внаслідок розпаду СРСР у 1991 році. У країнах Західної та Центральної Європи процес виплати зарплати державним службовцям, інших виплат соціального характеру (пенсії, допомоги, компенсації, стипендії) організовано принципово інакше – просто й ефективно.

Раніше Київський апеляційний адміністративний суд відхилив апеляцію уряду та Міністерства фінансів на рішення Окружного адмінсуду та висунув вимогу скасувати протокольні рішення про переведення зарплатних проектів бюджетних організацій і держпідприємств у держбанки та забезпечити вільний вибір банків для отримання зарплати бюджетникам.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Проблема «зарплатного рабства»
ТОП новини
"Масштабна гроза заллє відразу кілька областей, українців сповістили про шалені опади": синоптики про погоду вже завтра
Очільник Тернопільської ОДА відреагував на інформацію в мережах стосовно вибухів в Тернопільській області
"Страшна гроза, сильний вітер і шалений град сунуть прямо у ці три області": синоптики попередили про погану погоду
"Крижана гроза заполонить цілі області, потоки води несуть холод і зміни": синоптики про погоду на весь серпень
Оголошення
live comments feed...