• Головна
  • Унікальний винахід тернопільського лікаря рятує сотні бійців
19:00, 1 квітня 2015 р.

Унікальний винахід тернопільського лікаря рятує сотні бійців

Рани від опіків українських військових відтепер лікуватимуть за новітніми технологіями. Тернопільський лікар-винахідник сконструював хірургічний інструмент, який дає можливість медикам економно використовувати донорську тканину, а пацієнтові після такої операції – шанс на швидше одужання.

Над тим, як замінити ще радянські інструменти, лікар-винахідник Андрій Ковальчук почав міркувати тільки-но узявся працювати хірургом. Спеціальному пристрою, електродерматому, який нині став затребуваним через війну на сході, вже майже вісім років. Однак саме зараз довелося поставити іменний інструмент на серійне виробництво, передає телеканал ЗІК.

«Річ у тім, що у пристрої є одноразова головка високої точності. Тож для виготовлення потрібно багато терпіння і акуратності», – зазначає майстер Андрій Бобошко.

Найближча країна, де виготовляють такі інструменти, – Росія, і коштують вони там 5 тисяч євро. Водночас ціна українського електородерматома – лише 7 тисяч гривень. Одноразові насадки, яких російські спеціалісти ще не придумали, у нас коштують 250 гривень. Проте у військові шпиталі сходу України винахідник віддає їх за півціни.

«Волонтери закуповують для кожного постраждалого солдата таку головку. Тож маючи п‘ять головок і один привід, можна зробити п‘ять операцій одним інструментом. Річ у тім, що головки мають бути стерильними і індивідуальними для кожного пацієнта», – розповідає Андрій Ковальчук.

Нещодавно за свій винахід лікар став переможцем Всеукраїнського туру міжнародного конкурсу молодих професіоналів світу у галузі інновації медицини.

Тим часом, медик продовжує новаторську справу. Нині в його майстерні взялися за виготовлення перфоратора шкіри. Чотири такі інструменти вже відправили у військові шпиталі.

#Унікальний винахід #тернопільський лікар #сотні бійців

Коментарі

Оголошення
live comments feed...